reklama

„Ostatni sekret Hitlera” - historia Riese

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: HISTORY Channel

„Ostatni sekret Hitlera” - historia Riese - Zdjęcie główne

foto HISTORY Channel

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości„Tajne kryjówki dyktatorów” to program o posiadłościach, pałacach i bunkrach, które budowali niesławni europejscy dyktatorzy, aby zapewnić sobie schronienie i dalsze panowanie. Wczoraj premierę miał pierwszy odcinek z serii - „Ostatni sekret Hitlera”, opowiadający o kompleksie Riese.
Reklama lokalna
reklama

Napędzani żądzą władzy i kontroli, a jednocześnie dręczeni nieufnością i paranoją, najbardziej niesławni europejscy dyktatorzy budowali ogromne bunkry, posiadłości i pałace, aby zapewnić sobie schronienie i dalsze panowanie. Czy ich kryjówki były rzeczywiście skuteczne w przypadku ataku? 

W niedzielę, 1 września, w rocznicę wybuchu II wojny światowej na HISTORY Channel premierę miał pierwszy odcinek programu, w którym przedstawiono podziemną kwaterę Hitlera. W roli eksperta wystąpił Łukasz Kazek.

„Ostatni sekret Hitlera” - historia Riese

Niezliczeni nazistowscy więźniowie byli zmuszani do kopania kilometrowych tuneli i komór w odległym regionie Polski. Sieć megabunkrów o kryptonimie Riese była największym projektem górniczym i budowlanym nazistowskich Niemiec, zarówno pod względem skali, jak i teorii.

W odcinku zobaczymy rozpoczęte w 1943 roku wykopaliska pod Zamkiem Książ. Eksperci, wśród których jest Łukasz Kazek przeanalizują, czy miały one być kolejną główną kwaterą Hitlera, czy też miały one pomieścić tajemnicze laboratoria do budowy bomby atomowej. Czy Riese mogło zmienić bieg II wojny światowej?

 

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama