Reklama

Orzeł radiowej Trójki dla dzieci z Piszkowic

Opublikowano: wt, 28 maj 2013 20:01
Autor:

Orzeł radiowej Trójki dla dzieci z Piszkowic - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Aukcja już w piątek w radiowej Trójce.


Dwumetrowy orzeł pomoże dzieciom z Piszkowic

Aukcja już w piątek na antenie radiowej Trójki

Program 3 Polskiego Radia w piątek (31 maja) rozpocznie licytację dwumetrowego orła z białej czekolady, który przygotowany został z okazji akcji społecznej "Orzeł może".

Pieniądze z licytacji, którą przeprowadzi redaktor Kuba Strzyczkowski trafią do Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla dzieci z Piszkowic.

ZLO w Piszkowicach opiekuje się ciężko chorymi dziećmi, najczęściej porzuconymi tuż po urodzeniu. Ich stan zdrowia nie pozwala na funkcjonowanie bez długoterminowego specjalistycznego nadzoru medycznego, wiele z nich wymaga żywienia dojelitowego, wspomagania oddychania i krążenia oraz całodobowej opieki. Informacje o Zakładzie pojawią się już 29 maja w popołudniowym programie "Zapraszamy do Trójki" (od godz. 16.00 do 19.00). Do Piszkowic wybrał się dziennikarz Programu 3, Marcin Gutowski, który przygotował dla słuchaczy relacje i materiały reporterskie na temat placówki.

Będzie ich można wysłuchać także w dniu aukcji, w piątek, 31 maja. Tego dnia od godziny 16 do 19.00 przeprowadzona zostanie aukcji.  Aby wziąć w niej udział wystarczy zadzwonić pod numer telefonu (22) 33 33 333 w godzinach 16.00-19.00.

Można też dokonać wpłaty na rzecz Zakładu na specjalnie uruchomione konto bankowe: Bank Zachodni BZWBK 1 oddział w Kłodzku; nr rachunku 69 1090 2327 0000 0001 2117 9313; Komitet Organizacyjny Przyjaciele Piszkowic, Piszkowice 53, 57-300 Kłodzko.

Cały dochód z aukcji zostanie przeznaczony na rehabilitację i leczenie ciężko chorych dzieci w Zakładzie Leczniczo-Opiekuńczym prowadzonym przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej w Piszkowicach.

Dwumetrowy orzeł z białej czekolady, ufundowany przez firmę E. Wedel, został przygotowany specjalnie na inaugurację akcji społecznej „Orzeł może”. Po raz pierwszy został uroczyście zaprezentowany podczas happeningu na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie 2 maja br., a następnie wystawiony został w siedzibie Programu 3.

W ramach akcji społecznej „Orzeł może”, Trójka i „Gazeta Wyborcza” w swoich audycjach i artykułach zachęcają Polaków do optymizmu, uśmiechu na co dzień i większej pewności siebie. W rozmowach z wybitnymi Polakami przypominają polskie sukcesy, sylwetki słynnych rodaków, interesujące inicjatywy młodych ludzi i akcje społeczne, promujące polskość i optymistyczny patriotyzm. Akcja potrwa do 4 czerwca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy