Reklama

Opieka nad osobami starszymi. Praca z agencją, czy prywatnie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Opieka nad osobami starszymi. Praca z agencją, czy prywatnie? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p>Prawdopodobnie każda osoba, kto rozważa wyjazd za granicę, do pracy na stanowisko opiekunki zastanawia się, czy zgłosić się do agencji pośredniczącej, czy szukać interesujących ofert samodzielnie. Każde z tych rozwiązań ma zarówno plusy, jak i minusy. Warto dokładnie przeanalizować je przed podjęciem tak ważnej decyzji.</p>

Praca z agencją

 

Agencja opiekunek osób starszych to firma pośrednicząca między zagranicznymi  klientami (którymi zazwyczaj są seniorzy, albo ich bliscy) i potencjalnymi pracownikami. Zgłaszają się do niej osoby potrzebujące opiekunki, przedstawiają swoje potrzeby, wymagania oraz warunki zatrudnienia. Następnie, pracownicy biura pośrednictwa pracy ogłaszają w Polsce nabór na to stanowisko, przeprowadzają rekrutację i wybierają najlepszego pracownika. W późniejszym etapie, pomagają w przeprowadzeniu całego procesu rozpoczęcia pracy. Oczywiście, pobierają za to również stosowne opłaty. Jakie są korzyści współpracy z agencją opiekunek?

 

   • Wiarygodność- przedstawiane oferty zawsze posiadają pełną dokumentację, z którą każdy przyszły pracownik może, a nawet powinien się zaznajomić. Zamiera ona wszystkie ważne informacje, takie jak- proponowane wynagrodzenie, czas pracy, zakres obowiązków itp.

   • Profesjonalne przygotowanie do pracy- większość agencji prowadzi liczne kursy i szkolenia, które mają ułatwić opiekunkom rozpoczęcie pracy w nowym miejscu.

   • Opieka i doradztwo wykwalifikowanego personelu- w razie jakichkolwiek kłopotów, opiekunka osoby starszej w Niemczech lub innym kraju, może skontaktować się z polskim opiekunem, który pomoże je rozwiązać.

   • Ubezpieczenie- zdecydowana większość agencji oferuje swoim pracownikom ubezpieczenie, które obowiązuje w kraju, do którego wyjeżdzają

   • Pewne zarobki- pracodawcy podpisują z agencją umowę, której warunków nie mogą zmieniać w czasie jej trwania. Wynagrodzenie, które zostało w niej ustalone, nie może z dnia na dzień zostać zmniejszone. Nie mogą również bezpodstawnie przedwcześnie rozwiązać umowy. Każdy pracownik wie na jak długo wyjeżdża oraz ile w tym czasie zarobi.

   • Duży wybór ofert- agencje pośrednictwa pracy są najlepszym miejscem do szukania ciekawych ogłoszeń. Posiadają rozbudowaną bazę klientów z jednego lub wielu krajów. Bardzo szeroką ofertę pracy dla opiekunek w Niemczech posiada  m.in. agencja Veritas- warto zaznajomić się z jej propozycjami.Nieudogodnienia współpracy z agencją:

   • Tak naprawdę jedynym minusem może być prowizja pobierana od opiekunek. Zazwyczaj jest to jednak jednorazowa opłata od zawarcia umowy. Wysokość tej kwoty w różnych agencjach może być inna, zazwyczaj nie jest to jednak duża kwota.

   

Wyjazd organizowany samodzielnie

 

Część osób nie chce korzystać z pośrednictwa agencji i szuka pracy na własną rękę. Jest to korzystne, ponieważ

   • Można znaleźć ciekawe oferty i samodzielnie negocjować warunki bezpośrednio z potencjalnym pracodawcą.

   • W razie zawarcia umowy, nie trzeba płacić prowizji, którą pobiera biuro pośrednictwa.

 

Biorąc jednak pod uwagę wszystkie zagrożenia wiążące się z samotnym wyjazdem za granicę, może się okazać, że ta opcja ma jednak zdecydowanie więcej minusów niż plusów. Dlaczego?

   • Łatwo stać się ofiarą oszustów. Po przyjeździe może się okazać, że zastana rzeczywistość bardzo różni się od obiecanej, wymarzonej pracy.

   • W razie jakichkolwiek problemów jest się zdanym tylko na siebie, nie można liczyć na pomoc znajomych, czy rodziny.

   • Trudno egzekwować swoje prawa. Samotność za granicą powoduje, że pracownik, którego prawa nie są przestrzegane nie ma się do kogo zwrócić. Może jedynie spakować się i wrócić z powrotem do Polski, co nie przyniesie mu żadnego zysku, a nawet, prawdopodobnie narazi na straty.

     • Konieczność samodzielnego wykupienia ubezpieczenia. W przypadku współpracy z agencją, zazwyczaj oferuje ona to wśród swoich usług.

     • Mały wybór ofert. Znalezienie atrakcyjnego ogłoszenia wymaga systematycznego przeglądania prasy, ogłoszeń zamieszczanych na portalach internetowych, czy wypytywania znajomych. Dużo trudniej znaleźć ciekawą ofertę pracy dla opiekunek w Niemczech i jest to zdecydowanie bardziej czasochłonne.

   • Praca opieka cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Większość argumentów pokazuje, że opieka nad osobami starszymi jest bezpieczniejsza i bardziej komfortowa, jeśli podejmuje się ją za pośrednictwem agencji opiekunek. Jest to jednak decyzja, którą każdy musi podjąć samodzielnie.


Zawsze też warto porozmawiać z doświadczonymi rekruterami opiekunek i sprawdzić ofertę agencji rekrutacyjnej opiekunek osób starszych w niemczech: www.veritas.pl

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy