Reklama

Ołdrzychowice Kł. Pędzili i stracili prawko

Opublikowano:
Autor:

Ołdrzychowice Kł. Pędzili i stracili prawko - Zdjęcie główne

Takich zdarzeń jest coraz więcej

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego straciło prawo jazdy. Jaki był powód?

Ołdrzychowice Kłodzkie. Podczas ubiegłego weekendu dwóch mieszkańców powiatu kłodzkiego przekroczyło dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wykroczeń tych dopuścili się na drodze Krajowej nr 8 i na drodze wojewódzkiej nr 392. Policjanci zatrzymali kierującym prawa jazdy oraz nałożyli mandaty. Teraz przez trzy miesiące nie będą oni mogli kierować samochodami.

Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującymi przepisami za rażące przekroczenie (powyżej 50 km/h) dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym jest zatrzymany dokument prawa jazdy w trakcie przeprowadzanej kontroli drogowej. Następnie dokument przesłany zostaje do właściwego starosty, który wydaje decyzję administracyjną, a formalnie zatrzymuje prawo jazdy. Za pierwszym razem na 3 miesiące. Po ujawnieniu faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie. Następuje jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejnym etapem jest cofnięcie uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Policyjne podsumowanie roku 

Z raportów policjantów wynika, że wykrywalność przestępstw kryminalnych polepszyła się i wynosi 71,4%. To o 1,4% więcej niż w roku 2019. Przestępczość zmalała o 75 dokonanych przestępstw. Odnotowano o 23 przestępstwa mniej z kategorii tych najbardziej uciążliwych społecznie, czyli: bójka, pobicie, uszczerbek na zdrowiu, kradzież cudzej rzeczy, kradzież samochodu, rozbój, kradzież z włamaniem oraz uszkodzenie mienia. Przestępczość gospodarcza wzrosła o 17 przypadków. Natomiast znacznie rośnie liczba popełnionych przestępstw narkotykowych. W policyjnych analizach przybyło ich o 60 więcej niż w roku 2019 - łącznie 204. Wykryto i znaleziono ponad 26 kg narkotyków. Policjanci zabezpieczyli mienie o łącznej wartości 5 mln zł.

 

Karolina Golak/Natalia Kołodziej

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy