Reklama

Odważne plany rozwoju

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto ilustracyjne pixabay.com

Odważne plany rozwoju - Zdjęcie główne

foto foto ilustracyjne pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dziewięciu partnerów z Czech i Polski wytyczyło przebieg liczącej prawie 1300 km długodystansowej trasy rowerowej w polsko-czeskim regionie przygranicznym. W ramach projektu na Dolnym Śląsku powstanie około 80 km dodatkowych ścieżek rowerowych.

Nad wytyczeniem trasy od dwóch i pół roku pracowali przedstawiciele województwa dolnośląskiego, Opolskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, powiatu ząbkowickiego, Kraju Kralowohradeckiego, Regionu Orlicko-Třebovsko oraz stowarzyszeń promujących turystykę rowerową z Polski i Czech. Projekt był realizowany w ramach programu INTERREG V-A Polska-Czechy. Rezultaty prac i pełen przebieg trasy zostały zaprezentowane podczas konferencji podsumowującej, która odbyła się 25 lipca w czeskim Nachodzie. - W sumie wyznaczono około 720 kilometrów nowych tras rowerowych po stronie czeskiej i 580 kilometrów po stronie polskiej. Dla regionu Dolnego Śląska projekt ten oznacza możliwość zbudowania około 82 kilometrów dodatkowych tras rowerowych, przy prawie 250-kilometrowym odcinku przebiegającym przez nasz region. Szacunkowe koszty wynoszą około 92 milionów zł - skomentował wyniki projektu Michał Bobowiec, członek zarządu województwa. Podstawowym celem projektu było wytyczenie przebiegu długodystansowej trasy rowerowej na pograniczu polsko-czeskim oraz omówienie sposobów jej realizacji. - W szerszym ujęciu rolą projektu było także zracjonalizowanie zarządzania turystyką rowerową na obszarze pogranicza polsko-czeskiego, do którego doprowadzić miała bliska współpraca polskich i czeskich podmiotów ze sfery samorządowej i pozarządowej. Dzięki temu na obszarze realizacji projektu poprawiłyby się warunki rozwijania zrównoważonej turystyki rowerowej i jeszcze wciąż mniej popularnej w Polsce turystyki rolkowej, co w efekcie zaktywizowałoby lokalne gospodarki, przynosząc wymierne zyski mieszkańcom regionu – podkreśla Maciej Zathey, Dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego, który w imieniu samorządu województwa jest liderem projektu. Ważnym punktem konferencji było podpisanie listu intencyjnego potwierdzającego wolę współpracy na rzecz realizacji projektu budowy cyklostrady po trasie zlikwidowanej linii kolejowej Kondratowice – Ząbkowice Śląskie – Srebrna Góra. Planowana 40-kilometrowa cyklostrada wpisuje się w przebieg długodystansowej trasy rowerowej wyznaczonej w ramach projektu. Deklaracja polityczna podpisana przez przedstawicieli Województwa Dolnośląskiego, Powiatu Ząbkowickiego oraz gmin: Ciepłowody, Kondratowice, Stoszowice i Ząbkowice Śląskie jest ważnym krokiem we wdrażaniu ustaleń projektu długodystansowej trasy rowerowej na pograniczu polsko-czeskim.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy