Reklama

Obywatel Rumunii po odbyciu kary wyjedzie z Polski

Opublikowano: wt, 3 sty 2017 17:00
Autor:

Obywatel Rumunii po odbyciu kary wyjedzie z Polski - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przestępstwa jakich dopuścił się cudzoziemiec to m.in. pobicie ze skutkiem śmiertelnym, rozbój oraz fałszerstwa dokumentów.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Kłodzku zatrzymali obywatela Rumunii, który w dniu wczorajszym ( 02 stycznia br.) został zwolniony z Zakładu Karnego w Kłodzku, gdzie odbywał karę 10 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności za szereg poważnych przestępstw, popełnionych na terenie naszego kraju. Obywatel Unii Europejskiej do 2007 roku jako recydywista popełnił kilka bardzo poważnych przestępstw naruszających bezpieczeństwo i porządek publiczny. Przestępstwa jakich dopuścił się cudzoziemiec to m.in. pobicie ze skutkiem śmiertelnym, rozbój oraz fałszerstwa dokumentów. Ustawa o wjeździe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pobycie oraz wyjeździe z tego terytorium obywateli państw członkowskich UE i członków ich rodzin przewiduje wydanie decyzji o wydaleniu z terytorium RP obywatelowi Unii Europejskiej, który nie posiada prawa stałego pobytu lub przebywa na terytorium RP dłużej niż 10 lat i jego pobyt na terytorium stanowi zagrożenie dla obronności lub bezpieczeństwa państwa albo ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego lub zdrowia publicznego. Ranga i ilość popełnionych przestępstw przez ponad 10 letni okres przebywania w Polsce, brak stałego miejsca pobytu obywatela Rumunii wskazały na zaistnienie przesłanek zgodnie ze wspomnianą ustawą do wydania decyzji o wydaleniu. Wojewoda Dolnośląski taką decyzję o przymusowym wydaleniu po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności wydał cudzoziemcowi w maju 2015 roku. Od tego czasu pobyt cudzoziemca w Zakładzie Karnym był monitorowany przez funkcjonariuszy z Placówki w Kłodzku celem wykonania decyzji przez cudzoziemca. Cudzoziemiec przez funkcjonariuszy Straży Granicznej zostanie doprowadzony do portu lotniczego w Warszawie i dzisiaj w godzinach popołudniowych wyleci do kraju pochodzenia.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy