Reklama

Obwodnica pytań

Opublikowano: pt, 26 lut 2016 11:43
Autor:

Obwodnica pytań - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Senator Aleksander Szwed pyta ministra infrastruktury o obwodnicę Kłodzka

Trwają prace projektowe i opracowywanie dokumentacji technicznej - odpowiada podsekretarz Jerzy Szmit. W przesłanym do ministerstwa liście senator Szwed pyta Andrzeja Adamczyka – ministra infrastruktury i budownictwa o szczegóły związane z obwodnicą miasta.

- Chciałbym zwrócić się z pytaniem, czy jej wykonanie jest zagrożone. Budowa obwodnicy największego miasta w powiecie kłodzkim stanowi gwarancję poprawy infrastruktury w regionie, która bezpośrednio wpłynie na rozwój ekonomiczny całego obszaru – pisze senator. Jego zdaniem odciążenie historycznego miasta z ruchu komunikacyjnego poprawi rozwój turystyki. Inwestycja, o którą walczyli mieszkańcy od wielu lat jest priorytetem.

- Zwracając się z pytaniem o inwestycję chciałbym zdecydowanie zaznaczyć jej wagę dla wszystkich mieszkańców powiatu kłodzkiego, a także całego Dolnego Śląska. Liczę, że inwestycja zostanie przeprowadzona zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem – kończy Aleksander Szwed. Odpowiada Jerzy Szmit podsekretarz w ministerstwie infrastruktury:

Dnia 8 września 2015 r. Rada Ministrów przyjęła Program Budowy Dróg Krajowych na lata 2014 – 2033 (z perspektywą do 2025 roku) określający priorytety inwestycyjne w zakresie rozbudowy infrastruktury dróg krajowych. Zadanie polegające na budowie obwodnicy Kłodzka w ciągu drogi krajowej nr 33 wraz z łącznikiem do drogi krajowej nr 46 zostało ujęte w przedmiotowym Programie w załączniku nr 1, czyli na liście zadań inwestycyjnych, które będą realizowane w ramach programu.

Przedmiotowe zadanie znajduje się na bardzo zaawansowanym etapie procesu inwestycyjnego. Dnia 23 stycznia 2015 r. zawarta została umowa z wykonawcą – konsorcjum firm Intercor oraz Trakt. Zadanie realizowane jest w systemie „Projektuj i Buduj”, który oznacza, że wykonawca w ramach zawartej umowy najpierw opracowuje dokumentację techniczną (projektową) i uzyska decyzję o zwolnieniu na realizację inwestycji drogowej, a potem na jej podstawie prowadził będzie roboty budowlane.

Uprzejmie informuję, że aktualnie na przedmiotowym zadaniu trwają prace projektowe związane z opracowaniem dokumentacji technicznej – Projektu wykonawczego. Zgodnie z harmonogramem robót oraz zawartą umową, kontraktowy termin zakończenia realizacji zadania przypada na marzec 2018. Na chwilę obecną brak jest okoliczności wskazujących na możliwość opóźnienia w realizacji. Jerzy Szmit, podeskretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy