Nysa wygrała

Opublikowano:

Nysa wygrała - Zdjęcie główne

Wiadomości Nie przyszło łatwo zwycięstwo koszykarzom Nysy Kłodzko w pojedynku z AZSem Poznań. Po średnim w naszym wykonaniu spotkaniu pokonaliśmy gości z Poznania 79:65.

Pierwsza kwarta miała wyrównany przebieg, gra toczyła się punkt za punkt i żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie kilku punktowej przewagi. Ostatecznie o jeden punkt lepsi byli doralowcy i wygrali tą cześć gry 18:17.

Druga kwarta to już znacznie lepsza gra ekipy z Kłodzka, która solidną gra w obronie potrafiła wypracować sobie dziewięć punktów przewagi i prowadziła 38:29. Jak mówił trener Włodowski, przewaga mogła być wyższa, jednak nieskończone kontry i sporo prostych strat powodowały, że nie prowadziliśmy większą różnicą punktów.

Ku zdziwieniu publiczności trzecia odsłona pojedynku należała do akademików z Poznania. Goście zaczęli trafiać za trzy punkty, dodatkowo strefowa obrona powodowała chaos w szeregach Nysy i na ostatnią kwartę poznaniacy schodzili z wynikiem 54:53 na swoją korzyść. Na całe szczęście w naszym zespole występuje Artur Grygiel, jego celne rzuty trzypunktowe oraz wyprowadzane kontrataki pozwoliły nam odzyskać prowadzenie i nie oddać go do samego końca.

Na duże pochwały zasługuje także gra Mateusza Płatka, zawodnik ten od dawna prezentuje wysoką formę i trzeba mieć nadzieję, że na zbliżające się wyjazdy do Pleszewa i Częstochowy Mateusz również pokaże wysoką dyspozycję. Jedynym co martwi jest kontuzja kostki odniesiona przez Macieja Lepczyńskiego. Miejmy nadzieję, że jest to tylko lekkie podkręcenie i popularny "Lepa" pomoże swoim kolegom w środowej potyczce z liderem w Pleszewie.

DORAL NYSA KŁODZKO 79:65 AZS POLITECHNIKA POZNAŃ

(18:17, 20:12, 17:25, 24:11)

Doral Nysa: Grygiel 29 (5), Płatek 19, Lepczyński 11 (1), Weiss 9 (1), Ulrich 4, Lipiński 4, Obrzut 4, Kos 2, Mielnik 2, Radwański 0, Kurowski 0.

AZS: Sobkowiak 13, Hybiak 12 (1), Szydłowski 11, Gierwazik 11 (2), Ziółkowski 8 (1), Kowalewski 4, Mocydlarz 4, Rostaslki 2, Walczak 0, Łyżwa 0, Tkacz 0.

Łukasz Janas

Nie przyszło łatwo zwycięstwo koszykarzom Nysy Kłodzko w pojedynku z AZSem Poznań. Po średnim w naszym wykonaniu spotkaniu pokonaliśmy gości z Poznania 79:65. Pierwsza kwarta miała wyrównany przebieg, gra toczyła się punkt za punkt i żaden z zespołów nie potrafił wypracować sobie kilku punktowej przewagi. Ostatecznie o jeden punkt lepsi byli doralowcy i wygrali tą cześć gry 18:17. Druga kwarta to już znacznie lepsza gra ekipy z Kłodzka, która solidną gra w obronie potrafiła wypracować sobie dziewięć punktów przewagi i prowadziła 38:29. Jak mówił trener Włodowski, przewaga mogła być wyższa, jednak nieskończone kontry i sporo prostych strat powodowały, że nie prowadziliśmy większą różnicą punktów. Ku zdziwieniu publiczności trzecia odsłona pojedynku należała do akademików z Poznania. Goście zaczęli trafiać za trzy punkty, dodatkowo strefowowa obrona powodowała chaos w szeregach Nysy i na ostatnią kwartę poznaniacy schodzili z wynikiem 54:53 na swoją korzyść. Na całe szczęście w naszym zespole występuje Artur Grygiel, jego celne rzuty trzypunktowe oraz wyprowadzane kontrataki pozwoliły nam odzyskać prowadzenie i nie oddać go do samego końca. Na duże pochwały zasługuje także gra Mateusza Płatka, zawodnik ten od dawna prezentuje wysoką formę i trzeba mieć nadzieję, że na zbliżające się wyjazdy do Pleszewa i Częstochowy Mateusz również pokaże wysoką dyspozycję. Jedynym co martwi jest kontuzja kostki odniesiona przez Macieja Lepczyńskiego. Miejmy nadzieję, że jest to tylko lekkie podkręcenie i popularny "Lepa" pomoże swoim kolegom w środowej potyczce z liderem w Pleszewie.