Reklama

Nowy biskup obejmie władzę

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Uroczyste objęcie władzy przez biskupa ordynariusza nad diecezją – ze względu na obecną sytuację pandemii - zostaje przeniesiony na późniejszy czas.

Nowy biskup obejmie władzę - Zdjęcie główne

Biskup Marek Mendyk | foto Uroczyste objęcie władzy przez biskupa ordynariusza nad diecezją – ze względu na obecną sytuację pandemii - zostaje przeniesiony na późniejszy czas.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Świdnicka Kuria Biskupia poinformowała, że kanoniczne objęcie diecezji przez nowego Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka dokona się w uroczystość św. Wojciecha, w czwartek 23 kwietnia. Natomiast ingres, czyli uroczyste objęcie władzy przez biskupa ordynariusza nad diecezją – ze względu na obecną sytuację pandemii - zostaje przeniesiony na późniejszy czas. Co wiemy o nowym Biskupie? Urodził się 18 marca 1961 r. w Głuszycy. Po maturze rozpoczął studia w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Ukończył studia na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu ze stopniem magistra teologii z zakresu teologii pastoralnej. Święcenia prezbiteratu przyjął 23 maja 1987 r. w archikatedrze wrocławskiej. Był wikariuszem w parafii pw. Św. Jerzego w Dzierżoniowie. Ukończył studia specjalistyczne w Instytucie Teologii Pastoralnej w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w zakresie: katechetyka. Po ustanowieniu przez papieża Jana Pawła II w 1992 r. diecezji legnickiej został wskazany do pracy w tej diecezji. Od 1995 r. jest dyrektorem wydziału katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej, a także wykładowcą katechetyki w Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu (studia w Legnicy). Był wicedyrektorem Wyższego Seminarium Duchownego ds. studiów dla świeckich, a także dyrektorem Diecezjalnego Centrum Edukacyjnego. Został odznaczony godnością prałata - kapelana honorowego Ojca Świętego. Był wizytatorem ds. nauczania religii i koordynatora Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Został też mianowany m.in. na diecezjalnego duszpasterza osób niepełnosprawnych oraz opiekuna duchowego Młodzieżowej Orkiestry Diecezji Legnickiej.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy