Prokuratura bada przyczynę śmierci Violetty Villas. Wciąż bez skutku.
Prokuratura w Kłodzku zdecydowała o przeprowadzeniu sekcji zwłok, która odbyła się w czwartek. Jak czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Świdnicy - Pomimo przeprowadzenia oględzin zewnętrznych i otwarcia zwłok, nie ustalono dotychczas jednoznacznie przyczyny zgonu.
Biegły z zakresu medycyny ustalił jednak, że prawdopodobnie śmierć została spowodowana zatorem tłuszczowym płuc, co mogło być konsekwencją wcześniejszego złamania kosci szyjki udowej lewej lub zapalenia płuc.
Pełna opinia z sekcji zwłok nie została jeszcze opublikowana.Prokuratura bada, czy do śmierci Villas nie przyczyniła się żaden człowiek oraz to dlaczego nikt nie udzielił Violetcie Villas pomocy.
W poniedziałek, 5 grudnia w Lewinie Kłodzkim w wieku 73 – lat zmarła Violetta Villas, popularna polska i międzynarodowa piosenkarka, śpiewaczka operowa, aktorka i kompozytorka. Piosenkarka wykonywała zarówno muzykę rozrywkową, kolędy i pieśni religijne, jak i kompozycje klasyczne, arie operowe i operetkowe. Nagrała również covery popularnych piosenek amerykańskich i francuskich. Do jej największych przebojów należą m.in. "Do ciebie, mamo", "Nie ma miłości bez zazdrości", "Przyjdzie na to czas", "Szczęście" czy "Oczi cziornyje".Jej głos był charakteryzowany jako sopran koloraturowy o rozszerzonej skali.
Naprawdę nazywała się Czesława Maria Cieślak. Urodziła się 10 czerwca 1938 roku w Liege w Belgii. Tam też spędziła swoje dzieciństwo. W 1948 roku przyjechała z rodzicami do Polski i zamieszkała w Lewinie Kłodzkim, gdzie rozpoczęła naukę muzyki, którą kontynuowała we Wrocławiu i Szczecinie. W 1959 roku podjęła naukę śpiewu u Eugenii Falkowskiej w Warszawie.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.