Reklama

Nowa stacja ratunkowa GOPR w Karpaczu

Opublikowano: wt, 23 lip 2019 22:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Kończy się pierwszy etap budowy stacji ratunkowej GOPR w Karpaczu. Samorząd województwa przekaże 400 tys. zł dotacji na kontynuację jej budowy.

Nowy obiekt umożliwi sprawniejsze i bezpieczniejsze prowadzenie działań ratowniczych. Poprawi się komfort nie tylko pracy ratowników, ale i udzielania pomocy osobom poszkodowanym. Stacja będzie posiadała duże zaplecze garażowe, ambulatorium oraz pomieszczenia służbowe dla pełniących dyżury ratowników górskich. Dodatkowo powstanie stanowisko dla karetki Pogotowia Ratunkowego. W ubiegłym roku kwota dotacji z budżetu województwa przeznaczona na budowę inwestycji wyniosła 250 tys. zł. W tym roku – 400 tys. zł. Nowa siedziba Grupy Karkonoskiej GOPR będzie gotowa w 2020 roku. Dotację, również w wysokości 400 tys. zł., otrzyma Grupa GOPR Wałbrzysko-Kłodzka. Środki zostaną przeznaczone na rozbudowę stacji centralnej w Wałbrzychu, zakup sprzętu ratowniczego i szkolenie ratowników. − Co roku nasze dolnośląskie góry odwiedzają turyści z całej Polski. Ważne jest, by nad ich bezpieczeństwem w jak najlepszych warunkach czuwali wykwalifikowani ratownicy, wyposażeni w najlepszy sprzęt. Goprowcy to ludzie niezawodni, dlatego nasza pomoc jest pewnego rodzaju rewanżem za ich wyjątkową górską misję. W ostatnich latach wspieraliśmy ich dotacjami na specjalistyczne szkolenia i zakup sprzętu, tym razem przekazaliśmy środki finansowe na budowę nowej stacji ratunkowej w Karpaczu i rozbudowę stacji centralnej w Wałbrzychu – zaznacza marszałek Cezary Przybylski. Samorząd województwa na zadania z zakresu ratownictwa górskiego, w latach 2011-2018 przekazał blisko 5 mln zł dotacji (z budżetu województwa) dla Dolnośląskich Grup GOPR, Grupy Karkonoskiej oraz Grupy Wałbrzysko-Kłodzkiej. W ramach dofinansowania zakupione zostały m. in.: samochody z napędem 4x4 do transportu ratowników, nosze samozaładowcze wraz z mocowaniami, pojazdy czterokołowe z napędami alternatywnymi typu quad, specjalistyczny system do poszukiwań osób zaginionych. Zmodernizowany został także system łączności ratowniczej oraz przeprowadzono szereg specjalistycznych szkoleń dla ratowników górskich.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.