Reklama

Nowa Ruda: Pali się las. Na miejscu 15 zastępów straży pożarnej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Przemysław Ziemski

Nowa Ruda: Pali się las. Na miejscu 15 zastępów straży pożarnej - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Doszło do pożaru terenów leśnych | foto Fot. Przemysław Ziemski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Doszło do pożaru w lesie. Strażacy mają utrudniony dostęp do ogniska pożaru. Zobacz film z akcji gaśniczej

Nowa Ruda - Doszło do pożaru w lesie, pomiędzy ulicami Cichą, a Fabryczną.

 

Akcja strażaków

W Nowej Rudzie płonie las. O godzinie 16.49 strażacy otrzymali pierwsze zgłoszenie dotyczące pożaru lasu pomiędzy ulicami Cichą, a Fabryczną. Zlokalizowana jest tam spora góra w granicach miasta Nowa Ruda. Do zdarzenia łącznie zadysponowano 17 zastępów straży pożarnej, w tym 13 zastępów jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu miasta oraz gminy Nowa Ruda. Działania są mocno utrudnione ze względu na ukształtowanie terenu. Nie było bezpośredniej drogi dojazdowej do miejsca pożaru. Strażacy musieli rozwinąć ponad kilometrowy odcinek węża. Przewyższenie terenu ma około 200 metrów, dlatego woda musiała być przetłaczana stopniowo z samochodu do samochodu, aby pokonać różnicę wysokości. W akcji gaśniczej brał udział również samolot gaśniczy z nadleśnictwa. Powierzchnia pożaru wynosi około 1,5 hektara. W tej chwili, o godzinie 20.00, w dalszym ciągu działa na miejscu 15 zastępów straży pożarnej. Samo dogaszanie pożaru będzie trwało do późnych godzin nocnych. Na ten moment przyczyna pożaru nie jest znana. Niestety nie można wykluczyć podpalenia. 

 

Zobacz film z akcji gaśniczej 

 

 

Podpalenie?

Należy zwrócić szczególną uwagę na pozostawianie niedopałków papierosów i wszelkie działania zagrażające pożarem. Praca strażaków będzie trwała jeszcze wiele godzin. Prawdopodobnie dałoby się tego oszczędzić. Na miejscu, jak i po drodze, strażacy nie zauważyli żadnych ludzi. Z uwagi na rozmiar pożaru ciężko będzie stwierdzić jego przyczynę. 

Natalia Kołodziej 

 

Nowa Ruda: Pożar w lesie - na miejscu 15 zastępów straży pożarnej

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy