Reklama

Nowa Ruda: Wszystko, co musisz wiedzieć o wywozie śmieci

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Ilustracyjne

Nowa Ruda: Wszystko, co musisz wiedzieć o wywozie śmieci  - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Zmiany w gospodarowaniu odpadami mają ułatwić życie mieszkańcom | foto Fot. Ilustracyjne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: W gminie zaszło wiele znaczących zmian pod kątem wywozu śmieci. Co musisz wiedzieć?

Gmina Nowa Ruda: Władze gminy chcą usprawnić procedury związane z wywozem śmieci. 

 

Deklaracje śmieciowe

Na terenie gminy Nowa Ruda ciągle rośnie ilość wywożonych śmieci. Żeby uszczelnić gospodarkę śmieciową, urzędnicy gminni będą kontrolować składane deklaracje śmieciowe. Będą one sprawdzane pod kątem deklarowanej liczby mieszkańców. Urzędnicy będą sprawdzać dokumenty o: zameldowaniu mieszkańców, pobieraniu 500+, przyjęciu dzieci do szkół czy przedszkoli, dostarczaniu wody i odbiorze ścieków oraz dokumenty pomocy społecznej. Będą nawet prowadzić wywiad środowiskowy. Ma to zapobiec oszustwom, których dopuszczają się mieszkańcy gminy. W razie stwierdzenia oszustwa w liczbie osób zamieszkujących dany lokal, zostanie naliczona opłata nawet do 5 lat wstecz wraz z odsetkami. Jeśli zmieniła się liczba mieszkańców w domu, można wypełnić nową deklarację i złożyć ją w urzędzie gminy. Kliknij tutaj, aby pobrać deklarację. 

 

PSZOK - Co mogę oddać?

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych to miejsce, w którym mieszkańcy pozostawić mogą odpady komunalne zebrane w sposób selektywny. PSZOK nie przyjmuje odpadów zmieszanych oraz nieposegregowanych. Dostarczone odpady nie mogą być także zanieczyszczone żadnymi innymi odpadami. Nie ma możliwości dostarczania na PSZOK odpadów w workach żółtych tak jak odbywa się to podczas odbioru spod domu, tzn. plastików, metali  i odpadów wielomateriałowych w jednym żółtym worku.

 

Wywóz śmieci

Jeżeli komukolwiek zdarzy się zapomnieć terminów wywozu śmieci, nic straconego. Można od teraz pobrać aplikację, która przypomina o nadchodzącym terminie. Jest w niej również zapisany harmonogram wywozu śmieci do końca bieżącego roku.

 

Nowa Ruda: Wszystko, co musisz wiedzieć o śmieciach

 

Natalia Kołodziej, inf. Gmina Nowa Ruda

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy