Reklama

Nowa Ruda: Samorządowcy dyskutują o przebiegu Cyklostrady

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Gmina Nowa Ruda

Nowa Ruda: Samorządowcy dyskutują o przebiegu Cyklostrady - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Dziś odbyły się konsultacje społeczne ws. Cyklostrady Dolnośląskiej | foto Fot. Gmina Nowa Ruda

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Cyklostrada Dolnośląska to jeden z największych projektów ostatnich lat. Trwają konsultacje społeczne w sprawie jej przebiegu

Nowa Ruda - Dzisiaj odbyły się konsultacje społeczne, na których samorządowcy dyskutowali o przebiegu Cyklostrady Dolnośląskiej.

 

Co z gminami górskimi?

W piątek, 18 czerwca samorządowcy z powiatów kłodzkiego i wałbrzyskiego spotkali się w Ludwikowicach Kłodzkich. Odbyły się tam konsultacje społeczne w sprawie przebiegu Cyklostrady Dolnośląskiej. Gospodarzem konsultacji była Gmina Nowa Ruda, przy współpracy z gminnym Centrum Kultury. Spotkanie poprowadził Maciej Zathey, dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego, przy współudziale Grzegorza Macko - radnego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Pojawili się także przedstawiciele terenu Sudetów Środkowych. Samorządowcom zależy na tym, aby Cyklostrada Dolnośląska przebiegała także przez tereny gmin górskich, które zostały pominięte w projekcie. 

 

Cyklostrada Dolnośląska

Jest to koncepcja długodystansowych dróg rowerowych w regionie Dolnego Śląska. Cała trasa będzie miała około 1800 km. Warty około 850 milionów złotych projekt poprawi dostępność transportową regionu, zintegruje lokalne drogi rowerowe i powiąże je z dolnośląską siecią kolejową. Projekt Cyklostrady Dolnośląskiej oparty jest o sieć głównych tras rowerowych obejmujących swoim zasięgiem cały region, łącząc się również z trasami rowerowymi po stronie czeskiej i niemieckiej. Wstępny projekt można zobaczyć m.in. na stronie Geoportalu Dolny Śląsk. Tam również można zgłaszać własne sugestie do projektu. Kliknij tutaj, aby przejść na stronę. - Aby stworzyć atrakcyjną i funkcjonalną sieć tras rowerowych dostępnych dla wszystkich Dolnoślązaków, każdy głos jest ważny - zachęcają samorządowcy z Nowej Rudy. 

Natalia Kołodziej, inf. Gmina Nowa Ruda, IRT Dolny Śląsk

 

Nowa Ruda: Samorządowcy dyskutują o przebiegu Cyklostrady

 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy