Reklama

Nowa Ruda: Autobus nie powinien wyjechać na drogi

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego

Nowa Ruda: Autobus nie powinien wyjechać na drogi - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Autobus miał przewozić dzieci do szkoły. | foto Fot. Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Inspektorzy z Dolnośląskiej Inspekcji Transportu Drogowego w związku z rozpoczęciem roku szkolnego, skontrolowali wczoraj 29 autobusów szkolnych na terenie naszego województwa. Stan autokarów niestety nie zawsze był zadowalający.

Nowa Ruda. Podczas kontroli w czterech autobusach stwierdzono usterki techniczne skutkujące zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. W dwóch przypadkach kontrola zakończyła się wycofaniem autobusów z ruchu. Kontrolujący wszczęli 4 postępowania administracyjne, w dwóch przypadkach za stwierdzone usterki techniczne zagrażające bezpieczeństwu, a w kolejnych dwóch za brak wymaganej dokumentacji. Ponadto nałożyli 7 mandatów na kierujących autobusami szkolnymi.

Jedne z największych zastrzeżeń dotyczyły autobusu szkolnego w Nowej Rudzie

Kontrolujący stwierdzili usterki autobusu zakwalifikowane jako niebezpieczne. Inspektorzy w związku z podejrzeniem, że stan techniczny kontrolowanego autobusu jest nieprawidłowy, nakazali kierowcy przejazd na Okręgową Stację Kontroli Pojazdów, gdzie stwierdzili m.in. wyciek paliwa ze zbiornika, oraz uszkodzoną przekładnię kierowniczą, co wiązało się z poważnym wyciekiem oleju.

Zaledwie kilka dni wcześnie autobus przeszedł pozytywnie okresowe badanie techniczne. Odbyło się to na tej samej stacji kontroli pojazdów, na której inspektorzy wykonali szczegółową kontrolę stanu technicznego. Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu oraz wszczęciem postępowania administracyjnego wobec przewoźnika.

O wątpliwościach co do rzetelności wykonanego przeglądu okresowego autobusu poinformowany zostanie organ nadzorujący stacje kontroli pojazdów.


Przeczytaj również:

Autor: Zuza K. Wolska / info: ITD Wrocław

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy