Reklama

Nowa Ruda: 30 tys. zł. dofinansowania na sekcję wspinaczkową Piasta

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. MFMedia.pl

Nowa Ruda: 30 tys. zł. dofinansowania na sekcję wspinaczkową Piasta - Zdjęcie główne

Nowa Ruda: Projekt Piasta Nowa Ruda otrzyma 30 tys. dofinansowania | foto Fot. MFMedia.pl

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nowa Ruda: Projekt KS Piasta Nowa Ruda zajął drugie miejsce w ogólnopolskim konkursie grantowym

Nowa Ruda - Klub Sportowy Piast Nowa Ruda zajął drugie miejsce w konkursie grantowym. Grant w wysokości 30 tys. zł. zostanie przeznaczony na rozwój sekcji wspinaczkowej. 

 

Piast wspiera lokalne inicjatywy

Marka Piast stworzyła program dotacji, aby wspierać mniejsze i większe projekty lokalne. O dotację w konkursie mogły ubiegać się organizacje pozarządowe, instytucje pożytku publicznego, fundacje i stowarzyszenia z terenu woj. dolnośląskiego. M.in. instytucje kultury, kluby sportowe, Ośrodki Pomocy Społecznej, czy Ochotnicze Straże Pożarne. Łączna wartość przyznanych nagród wyniosła 250 tys. zł w grantach o wartości od 5 do 50 tys. zł. Piast Nowa Ruda zajął drugie miejsce w kategorii projektów starających się o 50 tys. zł. i tym samym zdobył 30 tys. zł. na przygotowanie bazy treningowej i miejsca spotkań dla Sekcji Alpinistyki przy ściance wspinaczkowej w Nowej Rudzie Słupiec. Kliknij tutaj, aby zobaczyć pełną listę zwycięzców. 

Projekt KS Piasta

Klub Sportowy Piast Nowa Ruda w 2021 roku utworzył sekcję sportową Wspinaczka Górska – Alpinizm. Jej działalność opiera o szkolenia m.in. na ściance wspinaczkowej. W ramach projektu grantowego, klub sportowy chce zagospodarować stare pomieszczenia po dawnym szybie kopalnianym do potrzeb działalności sekcji sportowej. Pomieszczenia wymagają gruntowego remontu, polegającego na wymianie stolarki okiennej, wymianie drzwi, zbiciu tynków, wykonaniu nowych tynków, podłóg itp. Planuje się również wyposażenie pomieszczenia w meble oraz niezbędny sprzęt do prowadzenie szkoleń i warsztatów. Wyremontowane pomieszczenia będą miejscem spotkań osób korzystających z istniejącej ścianki wspinaczkowej. Będzie to również miejsce na przechowywanie sprzętu sportowego członków sekcji. Piast planuje organizację cyklicznych warsztatów i spotkań dla pasjonatów wspinaczki górskiej. 

Natalia Kołodziej

 

Nowa Ruda: 30 tys. zł. dofinansowania na sekcję wspinaczkową Piasta

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy