Reklama

Niezwykła akcja KOK-u

Opublikowano: śr, 15 maj 2013 11:22
Autor:

Niezwykła akcja KOK-u - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Chcą upamiętnić najwybitniejszych kłodzczan.


Nowa inicjatywa Klubu Otwartej Kultury. Przeczytaj ich list


Szanowni Państwo,

Pamięć o ludziach jest kapryśna i nietrwała. Tylko nieliczni zostają zapamiętani przez miliony, w dodatku często z powodu swoich zbrodni, a nie zasług. Wiele osób związanych
z naszym miastem – Kłodzkiem, też zostało zapomnianych, pomimo tego że za życia wiele zrobili dla jego rozwoju. Ważni dla historii są nie tylko ci „ze świecznika”, ważni są wszyscy Ci, których warto wspomnieć, dlatego że chociaż przez chwilę byli duszą Kłodzka. Artyści, nauczycieli, społecznicy, rzemieślnicy, robotnicy, związkowcy, lekarze, kupcy czy przedsiębiorcy... spoczywają dzisiaj, nierzadko zapomniani, na kłodzkim cmentarzu.

Klub Otwartej Kultury realizuje projekt „Kłodzkie Wypominki”, który ma przywrócić naszej wspólnej pamięci chociaż niektóre z tych osób. Chcemy sporządzić mapkę Cmentarza Komunalnego przy ulicy Dusznickiej, gdzie zaznaczymy miejsca pochówku kilkudziesięciu Kłodzczan, a obok napiszemy kim byli, czym się zajmowali, a może nawet, za co byli kochani.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. My także nie pamiętamy o wszystkich, których warto wspomnieć. Dlatego prosimy o nadsyłanie propozycji osób, które powinny, Państwa zdaniem, znaleźć się w naszym wydawnictwie. Prosimy o nadsyłanie nazwisk ludzi (o których wiadomo, że spoczywają na kłodzkim cmentarzu przy ul. Dusznickiej), z kilkoma chociaż słowami na ich temat. Mile widziane będą także zdjęcia nagrobków lub informacje o miejscu pochówku (numer pola, kwatery itp.). Propozycje i informacje prosimy nadsyłać na adres e-mail [email protected] do 31 maja 2013 roku.

Bardzo liczymy na Państwa pomoc. Będziemy wdzięczni za zainteresowanie naszym projektem także innych osób.

Zarząd Klubu Otwartej Kultury

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy