Reklama

Nieugodowa władza

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nieugodowa władza - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Piotr Nowicki, właściciel firmy Hert, dwa razy chciał dogadać się z kłodzkim magistratem. Wyciągniętą przez niego rękę samorządowcy dwukrotnie odtrącili: raz zrobił to były burmistrz Szpytma, drugi raz radni z kadencji 2014-2018.

W lutym 2014 roku, w Sądzie Rejonowym w Kłodzku odbyło się posiedzenie pojednawcze. Strony sporu nie doszły do porozumienia. Trudno się dziwić, skoro wcześniej burmistrz Szpytma stwierdził, że domaganie się przez firmę Hert 13 mln zł odszkodowania to próba wyłudzenia od gminy nienależnych pieniędzy. Drugą próbę ugody z firmą Hert podjął, po objęciu urzędu, burmistrz Michał Piszko. Wynegocjował, że miasto za przejęcie nieczynnego młyna zapłaci firmie Hert 7,6 mln zł. 1 mln zł stanowić miały miejskie nieruchomości. Pozostałe 6,6 mln zł samorządowcy musieliby przelać firmie Hert na jej konto. Ta kwota miała zostać podzielona na raty, po 50 tys. zł miesięcznie. Radni odrzucili wypracowane przez Piszkę porozumienie. Tomasz Karolczak, ówczesny radny, ocenił ugodę jako kompromitację burmistrza Piszki. - Żenujące było jak burmistrz sugerował radnym, że warunki, które wynegocjował z firmą Hert są bardzo dobre. Po ostrych słowach kilku radnych, Piszko wycofał się ze swojej kompromitującej propozycji. Niesmak pozostał – stwierdził w wywiadzie dla Gazety Kłodzkiej. Cóż, niesmak się nawet nasilił. Porównując 7,6 mln zł z ugody, do której nie doszło między innymi przez Karolczaka, do 11,6 mln zł, które na rzecz firmy Hert zasądzono, można powiedzieć, że radni nie mieli ani wiedzy ani nawet minimalnego wyczucia ekonomicznego i prawnego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy