Reklama

Niestosowna zażyłość

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Niestosowna zażyłość - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Był wikarym w Kłodzku i Ząbkowicach Śląskich. Od kilku dni przebywa na przymusowym odosobnieniu w domu księży emerytów w Świdnicy. Wszystko przez sms-y, które wysyłał do 13-latki. Sprawą zajmuje się już prokuratura.

Zgłoszenie o możliwości popełnienia przestępstwa wpłynęło w ubiegłym tygodniu od matki 13-letniej uczennicy z Ząbkowic Śląskich – mówi Tomasz Orepuk, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Świdnicy. - Postępowanie jest prowadzone w kierunku artykułu 200a paragrafem 1 KK – dodaje. Śledczy zabezpieczyli już telefon komórkowy nastolatki. Teraz sąd, w obecności psychologa, przesłucha 13-latkę. Dopiero potem ząbkowicka prokuratura, która prowadzi sprawę, zdecyduje czy wikary usłyszy zarzuty. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że sms-y od duchownego były bardzo dwuznaczne. - Takich wiadomości nie powinien wysyłać do 13-latek nie tylko ksiądz, ale żaden dorosły mężczyzna – ocenia nasz Czytelnik, który jako pierwszy poinformował nas o aferze. Sprawa jest poważna. Nie zbagatelizowała jej Kuria w Świdnicy, która odwołała ks. Michała z ząbkowickiej parafii. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wikary przebywa w domu księży emerytów. Rzecznik prasowy kurii nie potwierdził tej informacji, bo nie odbierał od nas telefonu i nie odpisał na mejla. Z TYM KSIĘDZEM BYŁY PROBLEMY W NOWEJ RUDZIE Proboszcz ks. Jerzy Kos nie komentuje sprawy i odsyła nas do kurii biskupiej. - Na ostatnim roku studiów, kiedy był diakonem w parafii pw. św. Mikołaja w Nowej Rudzie (na przełomie 2008/2009 r. - przyp. red.) przez internet wysyłał dziwne teksty młodym dziewczynom. One zgłosiły to wówczas wikaremu i proboszczowi. Wtedy usunięto go z tej praktyki. Dali mu roczny urlop i po tym rocznym urlopie poszedł na praktyki do parafii w Żarowie. Był taki nacisk wtedy, taki okres kiedy brakowało święceń kapłańskich, a on był jednym z trzech później wyświęconych. Już wcześniej były głosy, że on nie powinien być księdzem, bo miał zamiłowanie do niepełnoletnich osób. To się zaczęło w Nowej Rudzie. Ale po rocznym urlopie skontaktowali się z nim i zapytali czy wszystko przemyślał i czy nadal chce być księdzem i tak to się stało – mówi nam nasz informator (dane do wiadomości redakcji). Proboszcz parafii Św. Mikołaja w Nowej Rudzie, ks. Jerzy Kos sprawy komentować nie chce odsyłając nas do rzecznika kurii, a ten z kolei do rektora Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, bo w tamtych czasach ks. Michał przebywał jeszcze w Seminarium Duchownym. Z rektorem seminarium nie udało nam się skontaktować. Z ostatniej chwili Rektor Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Świdnickiej, ks. Tadeusz Chlipała poinformował nas, że odpowiedzi na nasze pytania udzieli rzecznik prasowy Kurii ks. Daniel Marcinkiewicz, który obiecał nam, że w przyszłym tygodniu odpowie na nasze zapytania dotyczące przerwanych praktyk w noworudzkiej parafii.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy