Niestety pokonani

Niestety pokonani - Zdjęcie główne

WiadomościNiestety koszykarze Doralu Nysy Kłodzko już na pierwszej rundzie zakończyli swoją przygodę w Pucharze Polski przegrywając w Prudniku z tamtejszą Pogonią 72:66.

W meczu swoją szansę dostali zawodnicy, którzy dotychczas mniej występowali na ligowych parkietach m.in Ireneusz Mielnik, Jan Kurowski czy Czesław Radwański, a wolne od trenera dostali nasz najlepszy zawodnik Maciej Lepczyński oraz Dawid Obrzut. Najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobył Michał Lipiński - 16pkt.

Praktycznie przez cały mecz niewielka przewaga była po stronie gospodarzy, która sięgała nawet 11 punktów w pierwszej odsłonie meczu. Jednak z każdą kolejną minutą odrabialiśmy straty, w trzeciej kwarcie doprowadziliśmy do wyrównania, a następnie wyszliśmy na prowadzenie 40:45.

Niestety po emocjonującej końcówce to prudniczanie przychylili szal zwycięstwa na swoją stronę i to Pogoń mogła cieszyć się z awansu do kolejnej rundy. Nam pozostają ligowe zmagania i walka o kolejne ligowe punkty.

Najbliższą okazją do rehabilitacji naszej ekipy będzie sobotni wyjazdowy mecz z Albą Chorzów.

POGOŃ PRUDNIK 72:66 DORAL NYSA KŁODZKO

(20:13 18:19 16:17 18:17)

Pogoń: T. Madziar 18 (2), M. Łakis 15 (2), Ł. Kłuś 15 (3), Sz. Kucia 7, B. Trytek 5 (1), A. Barycza 4, J. Oleksy 3 (1), W. Bara 3 (1), K. Bolibrzuch 2.

Doral: M. Lipiński 16, M. Weiss 14 (2), A. Grygiel 10 (1), R. Urlich 10, M. Płatek 6, Cz. Radwański 4, I.  Mielnik 3, M. 2, J. Kurowski 1,