Reklama

Nieinwestycyjny budżet

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nieinwestycyjny budżet  - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Powiat kłodzki planuje w 2020 roku wydać ponad 210 mln zł. Tylko 10,9 mln zł to wydatki inwestycyjne. To niecałe 6 procent budżetu.

Tegoroczny budżet powiatu kłodzkiego to 221,5 mln zł dochodu i 210 mln zł po stronie wydatków. Nadwyżkę budżetową – 11,5 mln zł – starostwo przeznaczy na spłatę kredytów i pożyczek oraz wykup papierów wartościowych. Na inwestycje z powiatowego toru wykrojono tylko 10,9 mln zł. Wystarczyło na 14 zadań. Dlaczego tak mało? Tłumaczy to starosta Maciej Awiżeń. "Niestety z roku na rok dopłacamy coraz więcej do zadań zlecanych przez administrację rządową i dlatego mamy coraz mniej na inwestycje. Do oświaty musimy dołożyć ok. 9 mln zł, kolejne 3 mln do funkcjonowania wydziałów geodezji i komunikacji. Dokładamy także do funkcjonowania powiatowego urzędu pracy. W tej chwili zastanawiamy się - i to poważnie - czy nie pozwać do sądu skarbu państwa, tak jak zrobiła to Polanica-Zdrój. 10,7 mln zł na inwestycje to mało, ale ta kwota na pewno w ciągu roku wzrośnie, choćby w związku z dotacjami, jakie będziemy otrzymywać. Tak było w latach poprzednich". Powiatowe inwestycje w 2020 roku >>> DROGI 1,4 mln zł – poprawa dostępności Gór Orlickich i Bystrzyckich 1,9 mln zł – przebudowa ul. Górniczej w Nowej Rudzie 3 mln zł – budowa drogi Pisary-Dolnik-Międzylesie (3,1 km) 1 mln zł – odbudowa drogi w Jerzykowicach (1,1 km) 1,8 mln zł – odbudowa drogi Nowa Wieś – Czerwieńczyce (2,8 km) >>> POZOSTAŁE 1,3 mln zł – budowa wieży widokowej na Kłodzkiej Górze 182 tys zł – remont DPS-u w Podzamku 27 tys. zł – zakup monitoringu do MOS Kłodzko 24 tys. zł - utworzenie wspólnego centrum finansowego dla placówek oświatowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy