Reklama

Nie chcą masztu

Opublikowano: pt, 27 maj 2016 20:30
Autor:

Nie chcą masztu - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Protest przeciwko budowie przez PKP, 42-metrowego masztu w centrum Kłodzka bez zgody lokalnej społeczności

18.05.2016

 

 

Adam Łącki – radny powiatowy

57-300 Kłodzko ul. Lutycka 10/8

Tel; 691 373 366

Danuta Lisota – kandydatka na radną miasta Kłodzka

57-300  Kłodzko  ul. Krasińskiego 7/4/6

Tel; 884 001 605

 

 

 

Pan Prezes

 

Mirosław Pawłowski

       Polskie Koleje Państwowe S.A.

         ul. Szczęśliwiecka 62

                                                                                         00-973 Warszawa

 

 

 

Dotyczy;   braku zgody i protestu mieszkańców przeciwko budowie 42 metrowego masztu radiokomunikacyjnego w Kłodzku na działce PKP , przy ul. Słowackiego oraz wniosku o zmianę lokalizacji instalacji. 

 

Szanowny Panie Prezesie

 

W imieniu lokalnej społeczności wnioskujemy o zmianę lokalizacji  w/w masztu radiolokacyjnego w Kłodzku planowanego przy u. Słowackiego,  obok stacji PKP, na  bezkolizyjną lokalizację  w rejonie dworca głównego w Kłodzku. Obecnie planowana lokalizacja jest nie do zaakceptowania przez mieszkańców Kłodzka, którzy nie godzą się na zakłócenie ładu architektonicznego przestrzeni miasta o 1000 –letniej historii,  objętego specjalnym nadzorem konserwatorskim oraz nie wyrażają zgody  na  tak bliskie sąsiedztwo wielkokubaturowej instalacji mogącej negatywnie oddziaływać na otoczenie z ludźmi zwierzętami i przyrodą. 

Mieszkańcy Kłodzka a zwłaszcza rejonu ul. Słowackiego  i Lutyckiej oczekują  poszanowania swoich praw i traktowania  przez inwestora jako strony, bez której nie można realizować tak społecznie kolizyjnej inwestycji. Także  wydane w tej sprawie,  zdecydowanie negatywne stanowisko burmistrza miasta Kłodzka i deklaracje starosty kłodzkiego dotyczące zmiany lokalizacji, dodatkowo utwierdzają nas w tym, że nasz protest nie może być zignorowany. 

Jednocześnie informujemy, że zawiązany Komitet Obrony Praw Mieszkańców  Kłodzka w celu niedopuszczenia do w/w inwestycji  nie pozwoli na realizację instalacji masztu stosując wszelkie dostępne środki protestu włącznie z blokadą dróg i medialnie nagłośnionymi pikietami w urzędach a także działaniami Partii  Zielonych.

Liczymy na zrozumienie Pana Prezesa wraz z Zarządem i bezkolizyjne rozwiązanie problemu w imię pokory społecznej pańskiego urzędu i Firmy  PKP PLK oraz  obowiązujących podstawowych zasad współżycia społecznego. Ponadto oczekujemy poszanowania prawa interpretowanego  w obronie praw ludzi i bezcennych, wielowiekowych wartości kulturowych i historycznych  naszego 1000 letniego miasta Kłodzka. 

 

 

Z uszanowaniem;

 

 

 

Adam  Łącki                             Danuta Lisota

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy