Reklama

Wyróżniono sołtysów. Nasi sołeccy gospodarze dostali odznaki

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Wyróżniono sołtysów. Nasi sołeccy gospodarze dostali odznaki - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sobotę, 11 marca, w hotelu Argentia w Dzierżoniowie odbyła się uroczystość z okazji Dnia Sołtysa. Podczas gali wręczono odznaki przyznane przez ministra rolnictwa

Jedną z wyróżnionych sołtysek była Iwona Janoszek-Badecka z Wojborza. Cieszę się, że moja praca na rzecz Wojborza i gminy Kłodzko została dostrzeżona i doceniona. Dziękuję parlamentarzystom i samorządowcom, członkom rady sołeckiej oraz mieszkańcom, zarówno mojego sołectwa Wojbórz, jak i całej gminy Kłodzko za okazaną pomoc i wsparcie w wykonywaniu tej niezwykle ważnej funkcji, jaką jest funkcja sołtysa - skomentowała wyróżnienie sołtyska Wojborza.

Odznakę otrzymał także Dariusz Piotrowski, przewodniczący osiedla w Bystrzycy Kłodzkiej. Dalej będę m.in. monitorował stan dróg wiejskich i interweniował w sprawie ich poprawy. W związku z nadchodzącą wiosną rozpocząłem już objazd, celem zgłaszania uwag zarządcom – zapowiedział nagrodzony przewodniczący (sołtys).

Piotrowskie objazdy rozpoczął od drogi wojewódzkiej nr 388 w kierunku Polanicy-Zdroju. Zauważył tam ubytki, spowodowane przede wszystkim zimową aurą. Jego zdaniem w Wyszkach droga wymaga pilnej interwencji zarządcy.

Ważną dla mnie sprawą pozostaje także transport publiczny ze wsi do Bystrzycy Kłodzkiej. Mieszkańcy wsi, którzy nie posiadają własnych środków lokomocji powinni mieć możliwość dojazdu do lekarzy, szkół ponadpodstawowych, czy instytucji samorządowych. Sprawa nie z winy gminy, pozostaje wciąż otwarta
– dodał.

Odznakę Zasłużony dla Rolnictwa przyznano 8 sołtysom z regionu wałbrzyskiego w tym czworgu z powiatu kłodzkiego: Iwonie Janoszek-Badeckiej, sołtysce Wojborza; Januszowi Gorczyckiemu, sołtysowi Tłumaczowa; Krystynie Orman, sołtysce Ratna Dolnego i Dariuszowi Piotrowskiemu, przewodniczącemu osiedla w Bystrzycy Kł.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy