Reklama

Naprawa mostu ruszy jeszcze w tym miesiącu?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jedyną przeszkodą w realizacji remontu może być czynnik atmosferyczny. Problemem może być minusowa temperatura.

W środę, 14 października w Starostwie Powiatowym w Kłodzku, miało miejsce spotkanie, dotyczące uszkodzonego mostu na ul. Kościuszki w Kłodzku. Starosta Kłodzki spotkał się ze stronami odpowiedzialnymi za przygotowanie i wykonanie, w możliwie szybkim czasie, remontu mostu. W spotkaniu uczestniczyli: zleceniodawcy - Calor Energetyka Ciepina, głównego wykonawcy budowy sieci ciepłowniczej – Eurobud, podwykonawcy budowy ciepłociągu, architekci sporządzający orzeczenie techniczne przyczyn uszkodzenia mostu, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego, pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych oraz gospodarz spotkania starosta Maciej Awiżeń. Strony po dyskusji ustaliły, że dołożą wszelkich starań, żeby naprawa mostu ruszyła jeszcze w tym miesiącu. Jedyną przeszkodą w realizacji remontu może być czynnik atmosferyczny. Problemem może być minusowa temperatura. Należy pamiętać również, że zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego, podstawą do rozpoczęcia jakichkolwiek robót na moście, jest dopełnienie wszystkich formalności związanych z wykonaniem projektu budowlanego obejmującego naprawę uszkodzonego mostu wraz z uzyskaniem pozwolenia na budowę, tu deklarację złożył Starosta, że dopilnuje sprawy. Natomiast Zleceniodawca zobowiązał się, do niezwłocznego zlecenia sporządzenia projektu budowlanego odbudowy mostu wraz z jego wykonaniem.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy