Reklama

Nagrodzeni przez starostę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nagrodzeni przez starostę - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p>Znamy laureatów dorocznej edycji nagrody starosty kłodzkiego ''Róża Kłodzka 2017''</p>

W kłodzkim Liceum Ogólnokształcącym w Auli im. Arnoszta z Pardubic, 26 stycznia odbyło się noworoczne spotkanie, podczas którego zostali przedstawieni nominowani i ogłoszeni laureaci, dorocznej Nagrody Starosty „Róża Kłodzka” za osiągnięcia w roku 2017.

Wyróżnieniem uhonorowane zostały osoby, instytucje oraz organizacje, które w minionym roku w szczególny sposób zasłużyły się dla społeczności naszego powiatu.

Szanowna Kapituła Powiatu Kłodzkiego w składzie:

Maciej Awiżeń – starosta, przewodniczący Kapituły

Dariusz Kłonowski – przewodniczący Rady Powiatu Kłodzkiego

Małgorzata Jędrzejewska-Skrzypczyk – wicestarosta kłodzki

Piotr Marchewka – Etatowy Członek Zarządu Powiatu Kłodzkiego

Krzysztof Bolisęga – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy

Jacek Kubicki – dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie

wyłoniła laureatów i nagrodziła osoby, które nadają kształt otaczającemu nas światu. Nominowani i nagrodzeni czynią to poprzez swoją ciężką pracę, talent, upór i z wielką determinacją podążają do osiągnięcia wyznaczonego celu, często wkładając w to serce.

Poznając prezentowane na uroczystości postacie nominowanych i laureatów, należy przytoczyć jakże pasujące słowa naszego papieża Jana Pawła II „… Naród przede wszystkim bogaty jest ludźmi. To bogactwo widać nie tylko wśród postaci historycznych ale i wśród osób współczesnych …” Przybyłych laureatów i gości przywitali, Maciej Awiżeń starosta kłodzki oraz Dariusz Kłonowski przewodniczący Rady Powiatu. Podczas uroczystości prezentowano nominowanych w poszczególnych kategoriach oraz ogłaszano  laureata danej kategorii. I tak, w  kategorii GMINA 2017 roku nominowane były:

Gmina Międzylesie,

Gmina Lądek-Zdrój,

Gmina Stronie Śląskie.

Decyzją Kapituły konkursowej „Różę Kłodzką” otrzymała gmina Lądek Zdrój, za działania w zakresie wykorzystania źródeł energii odnawialnej, w szczególności energii geotermalnej. Gmina prowadzi szereg działań i inwestycji przyczyniających się do podniesienia atrakcyjności powiatu oraz regionu Sudetów.

  • W kategorii PRACODAWCA ROKU zwycięzcą został Rafał Murkowski, od 1999 r. jest Prezesem Zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo – Mostowych „DROGMOST” Sp. z o.o. w Kłodzku. Spółka zatrudnia średnio 130 osób. W firmie jest bardzo mała rotacja pracowników, którzy związali się ze spółką na wiele lat, uważając firmę za bezpieczną dla dalszego zatrudnienia.

Nominowani byli także:

Agencja Ochrony K2,

Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku.

  • W kategorii WYDARZENIE LUB PRODUKT TURYSTYCZNY 2017 roku nominowani byli:

Organizacja 10 imprez promujących Ziemię Kłodzka oraz Wielkiej Gali Jubileuszowej w ramach 70-lecia Towarzystwa Miłośników Ziemi Kłodzkiej,

Patelnia Plenerowa – Waldemar Załuski,

Jarmark Wielkanocny i Jarmark Bożonarodzeniowy Gminy Radków w Ścinawce Średniej.

W tej kategorii wygrała: Patelnia Plenerowa – Waldemar Załuski. Patelnia plenerowa należy do głównych atrakcji imprez regionalnych i ogólnopolskich, podczas których promuje ziemię kłodzką i jej produkty lokalne, jak np. pstrąg kłodzki.

  • Tytuł najlepszej INWESTYCJI minionego roku otrzymała:  

spółka Wessel-Poliamid Sp. z o.o., Marcin Depczyk – Prezes Zarządu. Spółka WESSEL-POLIAMID postawiła sobie za cel budowę hali produkcyjno-montażowej o powierzchni 4000 m2 wraz z infrastrukturą, rekrutację 130 pracowników oraz uruchomienie produkcji seryjnej. W kolejnych etapach planowana jest rozbudowa zakładu, wzrost zatrudnienia, a tym samym zwiększenie zdolności produkcyjnych. Firma produkuje turboszczotki, dysze do odkurzaczy przemysłowych i domowych.

W tej kategorii nominowana była także inwestycja:

Przebudowa ul. Teatralnej I etap, Miasto Nowa Ruda.

  • Nominację w kategorii KULTURA otrzymali:

Robert Jerzy Mól,

Centrum Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim,

Renata Klecha-Kozik.

Nagrodę otrzymał ksiądz Robert Jerzy Mól. Ksiądz Robert Mól jako proboszcz parafii pw. WNMP oraz Superior domu zakonnego kłodzkich jezuitów podjął decyzję o remoncie kościoła. Pozyskał dotację z ministerstwa na remont dachu. Zadecydował o uporządkowaniu i udostępnieniu archiwum, gromadzącego dokumenty z kilkusetletniej historii kłodzkiego zakonu jezuitów, także z historii Kłodzka. Zorganizował imprezy promujące dziedzictwo kulturowe i pozwalające zainteresowanym na kontakt z nieudostępnianymi na co dzień zabytkami sztuki i architektury w Kłodzku czyli Noce w Kościele.

  • W kategorii SPORT nominacje otrzymali:

Henryk Abucewicz,

Antoni Machciński,

Maciej Ostrowski.

Laureatami zostali: Antonii Machciński oraz Henryk Abucewicz. Antonii Machciński  jest prezesem Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego w Kłodzku, gdzie od wielu lat zajmuje się trenowaniem młodych adeptek siatkówki. Zasługą Pana Antoniego Machcińskiego jest propagowanie sportu, w tym szczególnie sportu dzieci i młodzieży. Zawodniczki klubu wygrywają liczne turnieje w różnych kategoriach wiekowych. Za jedno z ważniejszych wygranych przez podopieczne, można uznać IV miejsce w Mistrzostwach Polski 2017. Pan Henryk Abucewicz od prawie 30 lat, poprzez łucznictwo, promuje Nową Rudę. W swoim dorobku ma wiele sukcesów sportowo - pedagogicznych. Podopieczni z powodzeniem rywalizują na zawodach w Polsce i na świecie. Na uwagę zasługuje m.in. tytuł Mistrzyni Polski Seniorek (Gabriela Kraus-Abucewicz) z 1994 roku, Złoty Medal Mistrzostw Polski Seniorek w drużynie (Monika Rucińska) a także medale Mistrzostw Polski Młodzików i Mistrzostw Dolnego Śląska dzieci. W 2006 roku razem z zawodniczką Magdaleną Kantorską, która została powołana do Kadry Narodowej Juniorów Młodszych- wzięli udział w Mistrzostwach Świata Juniorów w Meridzie(Meksyk). Dzięki działalności trenera Abucewicza, w Nowej Rudzie organizowane są imprezy rangi wojewódzkiej, międzywojewódzkiej i ogólnopolskiej. Największą z nich była Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Letnich (2014 r.)

  • Społecznikiem Roku 2017 została  Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Fundacja WOŚP to ciesząca się największym zaufaniem społecznym organizacja pozarządowa w Polsce. Założona została w 1993 roku i od tego czasu co roku, na początku stycznia, organizuje zbiórkę pieniędzy. Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom  w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Głównym pomysłodawcą i realizatorem corocznego Finału WOŚP jest Jerzy Owsiak. „Zespół Opieki Zdrowotnej” w Kłodzku to największy w regionie beneficjent darów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tylko w ciągu 3 ostatnich lat fundacja Jurka Owsiaka przekazała szpitalowi specjalistyczny sprzęt medyczny wart ok.  1 mln. złotych. Niestety, Jerzy Owsiak nie mógł osobiście odebrać nagrody, została ona oficjalnie przekazana na ręce szefowej sztabu kłodzkiego WOŚP-u pani Bogusławie Petreckiej  w asyście szefowych sztabu z terenu powiatu. Jurek Owsiak przesłał podziękowania za nominację oraz życzenia dla wszystkich laureatów „Róży Kłodzkiej”.

Wśród nominowanych w tej kategorii znaleźli się również:

Damian Ślak,

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „Nasza Nadzieja”

  • W kategorii Osobowość Powiatu 2017 Nagrodę otrzymał Witold Kozakowski.
Z pochodzenia wałbrzyszanin, gitarzysta, nauczyciel dyplomowany, dziennikarz, animator kultury, juror konkursów muzycznych i wykładowca warsztatów gitarowych. Absolwent wydział pedagogiczno-artystycznego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz Akademii Muzycznej we Wrocławiu, dwukrotny stypendysta władz hiszpańskich. Na ziemi kłodzkiej narodziło się jego „dziecko” - najstarszy cyklicznie odbywający się na Dolnym Śląsku festiwal gitarowy „Gitariada”.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy