Reklama

Na co 500+?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: pixabay.com

Na co 500+? - Zdjęcie główne

foto foto: pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sprawdzamy, na co mieszkańcy wydają pieniądze ze świadczenia wychowawczego i ile na ten cel wydał już kłodzki ośrodek pomocy społecznej.

Na co kłodzczanie wydają 500+ - o to zapytaliśmy Jolantę Leszko, dyrektor Ośrodka Pomocy w Kłodzku. - Każda rodzina wydaje te pieniądze na życie, na dzieci, na wypoczynek, na podniesienie standardu życia - mówi dyrektor Leszko. - Każda rodzina jest samodzielna i sama decyduje, na co przeznacza te pieniądze. Zapytaliśmy więc o to samo na kłodzkich ulicach. Odpowiedzi były różne. - Wydaję na dzieciaka. Szkoła kosztuje, ogólnie dużo pieniędzy potrzeba, a to na ubezpieczenie, a to na wycieczkę - mówi Adriana Karolewska. - Trzeba jeszcze kupić spodnie, kurtki, ubrania różne. - Pieniądze z 500+ idą na oszczędności na konto - przyznaje Monika Dominikiewicz. - Mam dwójkę dzieci, każde ma swoje konto założone. Część idzie na przedszkole, a reszta jest wpłacana na konta. - Część odkładam, a część idzie na bieżące wydatki związane z dzieckiem: ubrania, wydatki szkolne, ubezpieczenia, wyjścia do kina - mówi Barbara Wiatr. - Głównie to wydaję na jedzenie, ale też na ubrania, na leki. Część odkładamy na wakacje - przyznaje Beata Nowak. - Żona dostaje te 500+ i nie wiem, na co ona wydaje - mówi Piotr Kowalewski. - Ale na pewno na dzieci. - Wydajemy 500+ na codzienne życie, na żywność, na rachunki - przyznaje Anna Dąbrowska. - Jest tyle potrzeb. Oczywiście też wydajemy to na dziecko. - Wszystko podrożało, więc dobrze, że chociaż to 500+ jest. Wydaję je na dzieci: jedzenie, pampersy, zabawki, ubranka - mówi Karolina Potocka. - Wydajemy na życie - mówi Sławomir Kuglarz, ojciec czwórki dzieci. - Paleta wydatków jest ta sama, co przed 500+, zmieniło się to, że teraz kupujemy wszystkiego więcej i może lepszej jakości. - Przed 500+ mieliśmy dwójkę dzieci, teraz mamy czwórkę - dodaje Anna Kuglarz, jego żona. Analitycy z Santander Consumer Bank zapytali Polaków, na jakie cele najczęściej wydają pieniądze z programu 500+. Oto wyniki sondażu – tak mówią Polacy: ► 42% przeznacza pieniądze na zajęcia pozalekcyjne i naukę języków obcych swoich pociech; ► 40% odkłada 500+ na przyszłość dla dziecka; ► 20% wydaje te pieniądze na bieżące potrzeby rodziny, nie tylko dzieci; ► 15% przeznacza 500+ na zajęcia sportowe dla dzieci; ► 4% kupiło/kupi komputer lub laptop dla dzieci; ► 0,5% wydaje te pieniądze zabawki. OPS w Kłodzku otrzymał do tej pory 2 494 wniosków na nowy okres zasiłkowy (który rozpoczął się 1 lipca). Liczba dzieci, którym przyznano już i zrealizowano wypłatę świadczenia wychowawczego, to 3 390. W poprzednim okresie zasiłkowym (do 30 czerwca) świadczenie to pobierało 1 710 dzieci. Miesięcznie na wypłatę świadczenia wychowawczego OPS w Kłodzku wydaje: * czerwiec - 914 569 zł, * lipiec - 1 174 480 zł, * sierpień - 2 029 574 zł, * wrzesień - 1 877 286 zł. Rocznie są to następujące wydatki: * 2016 r. - 8 612 400 zł na 1 920 dzieci, * 2017 r. - 11 616 173 zł na 1 970 dzieci, * 2018 r. - 11 071 137 zł na 1 856 dzieci. 26 rodzin pobiera świadczenia wychowawcze i korzysta z pomocy asystenta rodziny, który nadzoruje wydawanie pieniędzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy