Reklama

Muzyczny jubileusz

Opublikowano:
Autor:

Muzyczny jubileusz - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości <p><span style="text-align: justify;">Obchody 20-lecia przewidziane są na cały 2018 roku podczas, którego zorganizowanych będzie kilka bezpłatnych koncertów dla mieszkańców</span></p>

Kłodzki Chór Kameralny Concerto Glacensis w 2018 roku będzie obchodził 20-lecie swojej działalności - informuje Katarzyna Mąka (dyrygent i założyciel chóru).  Pierwszy koncert zaplanowany jest na 9 lutego 2018 roku, chcemy go zorganizować w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. Będzie to koncert muzyki świeckiej pod tytułem „20 hitów 20-lecia” . Między innymi wykonany fragmenty najlepszego musicalu lat 60-tych „ West Side Story” www.filmweb.pl Leonarda Bernstein a. Kolejny koncert, na który złoży się muzyka sakralna odbędzie się na przełomie maja i czerwcu. Główne obchody naszego Jubileuszu odbędą się 6 października 2018 r. w Centrum Kultury Chrześcijańskiej w Kłodzku. Będzie to koncert polskiej muzyki barokowej pt.: „Polski Barok Petarda”. Chcemy zaprezentować utwory Marcina Józefa Żebrowskiego - twórcy, muzyka i kompozytora słynnej kapeli jasnogórskiej, niewątpliwie jednego z najbardziej interesujących przedstawicieli osiemnastowiecznej kultury muzycznej w Polsce. Planujemy wykonać „ Magnificat” i „Rorate coeli” z towarzyszeniem profesjonalnego zespołu muzyki dawnej i czterech solistów. Jubileusz 20-lecia chóru Concerto Glacensis zakończy się w grudniu koncertem finałowy pt.: „Najpiękniejsze kolędy świata” , który będzie zorganizowany w Kościele Podwyższenia Krzyża Św. Do udziału w koncertach zapraszamy wszystkich byłych członków chóru, zainteresowane osoby prosimy o kontakt z dyrygentem Katarzyną Mąką.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy