reklama

Możesz zostać pogranicznikiem w Kłodzku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: gov.pl

Możesz zostać pogranicznikiem w Kłodzku - Zdjęcie główne

foto gov.pl

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościKomendant Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim chce zatrudnić 95 kandydatów do służby przygotowawczej w Straży Granicznej.
Reklama lokalna
reklama

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba posiadająca wyłącznie obywatelstwo polskie, o nieposzlakowanej opinii, niekarana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe, korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej wykształcenie średnie lub średnie branżowe, posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby, gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie, dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych), która pozytywnie zakończy postępowanie kwalifikacyjne.

Dokumenty można składać w Placówce Straży Granicznej w Kłodzku (ul. Wyspiańskiego 2), ale przyjmowane są one tylko po wcześniejszym telefonicznym umówieniu terminu ich złożenia. Numery telefonu do placówki: 74 811 64 23, 74 811 64 24 i 74 811 64 97.

Mundurówka preferowana

Preferowane jest m.in. wykształcenie zdobyte po ukończeniu klasy/szkoły, w której kandydat realizował program nauczania o profilu dotyczącym zasadniczego funkcjonowania formacji mundurowych, doświadczenie zawodowe w służbach mundurowych, doświadczenie zawodowe w ochronie osób/mienia, a także znajomość języka obcego.

Postępowanie kwalifikacyjne jest procesem długotrwałym. Składa się z dwóch etapów oraz z badania psychofizjologicznego. Pierwszy etap  obejmuje złożenie takich dokumentów, jak podanie o przyjęcie do służby w Straży Granicznej adresowanego do Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z uzasadnieniem, kserokopii świadectw pracy lub służby z poprzednich miejsc pracy lub służby, kserokopii dokumentów potwierdzających posiadane wykształcenie i kwalifikacje zawodowe (np. prawo jazdy), w tym specjalistyczne, a nawet kserokopii odpisów skróconego aktu urodzenia kandydatki/ta oraz skróconego aktu małżeństwa (o ile dotyczy to kandydata/tki ).

Dalej etap pierwszy obejmuje rozmowę kwalifikacyjną, sprawdzenie w ewidencjach, rejestrach i kartotekach prawdziwości danych zawartych w kwestionariuszu osobowym, a także przeprowadzenie testów psychologicznych określających predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata.

Etap drugi i szkolenie

Drugi etap obejmuje egzamin w Nadodrzańskim Oddziale Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim przed komisją kwalifikacyjną powołaną przez Komendanta Głównego SG. To test pisemny z zakresu wiedzy ogólnej, test pisemny ze znajomości wybranego języka, test sprawności fizycznej i rozmowa kwalifikacyjna.

Osoby po przyjęciu do służby w Straży Granicznej, kierowane są na siedmiomiesięczne szkolenie (podstawowe oraz szkolenie podoficerskie) do jednego z ośrodków szkolenia Straży Granicznej (Koszalin, Kętrzyn, Lubań).

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama