Reklama

Modernizacja mostów i wiaduktu w Kłodzku na półmetku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Modernizacja dwóch XIX-wiecznych mostów i wiaduktu kolejowego w okolicy dolnośląskiego Kłodzka jest już na półmetku. Inwestycja pozwoli na dalszy rozwój transportu kolejowego w regionie. Projekt „Poprawa stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - etap II” o wartości ponad 43 mln zł realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Inwestycja pozwoli na dalszy rozwój transportu kolejowego w regionie. Projekt „Poprawa stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - etap II” o wartości ponad 43 mln zł realizowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.  jest dofinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

Most nad Nysą Kłodzką

W ramach modernizacji XIX wiecznego, zabytkowego mostu wzmocniona została jego konstrukcja i wymienione skorodowane elementy nośne. Oczyszczono przyczółki i uzupełniono ich elementy kamienne. Wzmocniono podtorze i uzupełniono podsypkę. W następnej kolejności będą układane nowe podkłady i szyny. 

Ważną częścią robót jest regulacja koryta Nysy Kłodzkiej w obrębie mostu. Pod mostem zostaną wyremontowane drogi: ulica Szpitalna i Skośna oraz przepust drogowy zlokalizowany pod ulicą Skośną

Przebudowa wiaduktu kolejowego

Na wiadukcie na ul. Półwiejskiej ułożono nowe przęsło. Wzmacniane jest podtorze. W czerwcu będą układane nowe tory i rozjazdy.   
W ramach modernizacji tego obiektu miasto przebudowało układ drogowy na ul. Półwiejskiej. Na 30 metrowym odcinku ulica została poszerzona, a z jednej strony wybudowano chodnik dla pieszych. 

Most nad Ścinawką

Na 180-metrowym moście nad Ścinawką prace objęły oczyszczenie i uzupełnienie ubytków elementów kamiennych oraz spoinowanie, naprawę i konserwację łożysk, zabezpieczenie antykorozyjne podpór oraz konstrukcji mostu. Koryto rzeki w obrębie mostu zostało oczyszczone i wyregulowane a brzegi wzmocnione. Obecnie prowadzone są prace związane ze wzmocnieniami podtorza pod nowymi rozjazdami oraz montaż torów. 

W związku z prowadzonymi pracami między Ścinawką Średnią i Kłodzkiem Głównym do 10 czerwca br. oraz od 31 lipca do 2 września br., w godzinach 8.00 - 16.00, obowiązuje zastępcza komunikacja autobusowa. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.portalpasazera.pl i stronach internetowych przewoźników.

Inwestycja w Kłodzku realizowana w ramach projektu „Poprawa stanu technicznego obiektów inżynieryjnych - etap II” jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. W zakresie tego projektu jest także modernizacja mostu kolejowego nad Sanem w Przemyślu, w województwie podkarpackim. Celem projektu jest poprawa spójności sieci kolejowej, wzrost bezpieczeństwa i konkurencyjności transportu kolejowego.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy