Reklama

Mniej pożarów, więcej ofiar

Opublikowano: pt, 10 lut 2017 14:00
Autor: | Zdjęcie: <p>W tym Fiacie Panda, który wpadł do rzeki między Krosnowicami a Kłodzkiem, zginęła cała trzyosobowa rodzina. To jedna z największych tragedii, jakie w roku 2016 rozegrały się w powiecie kłodzkim</p>

Mniej pożarów, więcej ofiar - Zdjęcie główne

foto <p>W tym Fiacie Panda, który wpadł do rzeki między Krosnowicami a Kłodzkiem, zginęła cała trzyosobowa rodzina. To jedna z największych tragedii, jakie w roku 2016 rozegrały się w powiecie kłodzkim</p>

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Straż pożarna odnotowała spadek liczby pożarów. Policja, dla równowagi, odnotowała wzrost liczby wypadków i kolizji drogowych

Optymizmu można się nabawić patrząc na dane straży pożarnej. W ubiegłym roku w powiecie kłodzkim doszło do 920 pożarów. W kategoriach bezwzględnych nie jest to mało, ale za to w porównaniu z rokiem 2015 widać spory spadek.

W 2015 odnotowano bowiem aż 1.670 pożarów. Żaden rok w ciągu minionych 10 lat nie niósł ze sobą tak dużej ich liczby. Taka rozpiętość jest związana z pogodą, najbardziej tym, jak długo końcem zimy zalega pokrywa śnieżna i czy przedwiośnie jest suche, czy mokre. Niestety, nadal statystyki wyjazdów straży pożarnej zależą w dużej mierze od skali wypalania traw. W liczbie innych wezwań, których strażacy z powiatu kłodzkiego mieli w ubiegłym roku 2.175, również nastąpił spadek w porównaniu z rokiem 2015, ale już nie tak duży jak w przypadku pożarów. Znaczna część strażackiej roboty to ratownictwo drogowe.

Na tym polu szczegółowych danych dostarcza policja. Różowo nie jest, ale powodów do czarnowidztwa też nie ma. W ubiegłym roku w powiecie kłodzkim odnotowano łącznie 1.796 zdarzeń drogowych. Zarówno wśród niegroźnych kolizji, jak i poważnych wypadków, możemy mówić o wzroście rzędu 10 procent w stosunku do roku 2015. Najciemniejsza karta statystyk ruchu drogowego dotyczy ofiar śmiertelnych. O ile dwa lata temu na drogach w powiecie kłodzkim życie straciło 10 osób, o tyle w zeszłym roku – dwukrotnie więcej. Najwięcej poważnych wypadków drogowych wydarzyło się w centrum powiatu, czyli na w obu kłodzkich gminach (miejskiej i wiejskiej).

Nieprzerwanie, za najczęstszą przyczynę wypadków policja podaje niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Na zakończenie analizy ponownie akcent umiarkowanie pozytywny – w zeszłym roku pijani kierowcy spowodowali 28 kolizji, a to mniej niż w 2015 i w 2014, kiedy liczby te wynosiły odpowiednio 35 i 30.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy