Reklama

Na szlaku dziedzictwa

Opublikowano: sob, 19 maj 2018 15:00
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Papiernictwa w Dusznikach (foto: użyczone)

Na szlaku dziedzictwa - Zdjęcie główne

foto Muzeum Papiernictwa w Dusznikach (foto: użyczone)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Velkich Losinach w Republice Czeskiej odbyła się konferencja, której tematem była ochrona i promocja dziedzictwa kulturowego na przykładzie młynów papierniczych w Velkich Losinach i Dusznikach-Zdroju.

Spotkanie zostało zorganizowane w ramach projektu współfinansowanego ze środków EFRR za pośrednictwem Euroregionu Glacensis. Celem projektu jest zacieśnienie współpracy pomiędzy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju oraz papiernią w czeskich Velkych Losinach, co w efekcie ma pomóc w staraniach o uzyskanie transgranicznego wpisu na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przypomnijmy: W kwietniu 2015 r. podpisano list intencyjny pomiędzy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach-Zdroju a Ruční papírna z Velkých Losin określający ramy wzajemnej współpracy, której głównym celem ma być wspólny wpis na listę UNESCO. Jeżeli wszystko się uda będą to pierwsze młyny na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO i pierwszy polsko – czeski wpis transgraniczny. Warto pamiętać, że dusznicki młyn to jedyny zachowany młyn papierniczy w Polsce, który powstał w 1605 roku. Do dziś uznawany jest za architektoniczną perłę Dolnego Śląska.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy