MKS Nysa Kłodzko: II miejsce kadetów na ćwierćfinałach Mistrzostw Polski

MKS Nysa Kłodzko: II miejsce kadetów na ćwierćfinałach Mistrzostw Polski - Zdjęcie główne

WiadomościMKS Nysa Kłodzko: Kadeci zajęli drugie miejsce w Ćwierćfinale Mistrzostw Polski!

Kadeci MKS Nysa Kłodzko w kategorii U15 zdobyli II miejsce na ćwierćfinałach Mistrzostw Polski Mężczyzn.

Wrócili do domu z pucharem

Kadeci U15 zdobyli II miejsce w turnieju Ćwierćfinału Mistrzostw Polski Kadetów U15, który odbywał się w Skierniewicach, w dniach 14-16 maja. Kłodzcy koszykarze mierzyli się z drużynami z całej Polski o awans do dalszych rozgrywek. Drużyna TS Wisła Kraków ostatecznie okazała się mocniejsza, lecz to nie zmienia faktu, że kadeci wracają do domu z pucharem za drugie miejsce. Mecz z Wisłą Kraków zakończył się wynikiem 63:87. Drużyna MKS Nysa Kłodzko znalazła się w szesnastce najlepszych klubów koszykarskich w Polsce w kategorii U15. Losowanie do grup półfinałowych ma się odbyć 18 lub 19 maja. Dwóch zawodników z Kłodzka uplasowało się także w pierwszej piątce najlepszych strzelców turnieju. Byli to Wiktor Tkaczyk, który łącznie zdobył 60 punktów oraz Samuel Gusławski, któremu udało się „ustrzelić” 57 punktów. Wśród najlepszych strzelców znalazł się również Tadeusz Kurowski, który zdobył 30 punktów w trakcie trwania turnieju.