Reklama

Minister vs. burmistrz

Opublikowano: pt, 5 sty 2018 08:56
Autor:

Minister vs. burmistrz  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości <p>Trzy pytania do Michała Dworczyka. Przeczytaj, co mówi o burmistrzu Kłodzka</p><p> </p>

Panie Ministrze, niedawno objął Pan funkcję szefa Kancelarii Premiera. To wielkie wyróżnienie, ale też nowe obowiązki. Czy uda się Panu pogodzić nowe zadania z pracą na rzecz okręgu wałbrzyskiego? 

- 18 grudnia Pan Premier Mateusz Morawiecki powierzył mi funkcję Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Rzeczywiście, nowe stanowisko to nowe zadania, które często wymagają pełnego zaangażowania. Już jednak w czasie kiedy byłem wiceministrem obrony narodowej ilość zadań mi zleconych była duża, a mimo to przynajmniej kilka razy w miesiącu udawało mi się dokonywać objazdu okręgu i organizować spotkania z samorządowcami i mieszkańcami m.in. ziemi kłodzkiej. To się nie zmieni i nadal będę robił wszystko aby czynnie angażować się w pomoc mieszkańcom okręgu. Ponadto rozbudowana sieć biur poselskich pozwala mieszkańcom na stały kontakt z moimi współpracownikami.

Jesienią 2018 odbędą się wybory samorządowe. Został Pan wyznaczony przez kierownictwo Pana partii na osobę odpowiedzialną za przygotowanie kandydatur oraz programów wyborczych. Na jakim etapie są te przygotowania? 

- Do moich zadań jako pełnomocnika zespołu samorządowego należy m.in. budowa relacji ze środowiskami spójnymi programowo z PiS oraz przygotowanie propozycji personalnych i programowych na stanowiska wójtów, burmistrzów i prezydentów. Mam nadzieję, że zimą 2018 roku przedstawimy już część kandydatur. Kiedy będą one gotowe wysuniemy propozycje programowe dla poszczególnych gmin. Podchodzimy do sprawy wyborów samorządowych bardzo poważnie, ponieważ to właśnie dobry samorząd jest gwarancją rozwoju regionu. 

Obecnie organizowana jest zbiórka podpisów pod referendum w sprawie odwołania burmistrza Michała Piszko. Co Pan sądzi o tej inicjatywie? 

Faktem jest, że dużą część działań obecnych władz Kłodzka trudno ocenić pozytywnie. Już samo to, że pojawiają się inicjatywy jak ta z referendum dowodzi, że część mieszkańców ma dosyć polityki prowadzonej przez władze miasta. Uważam, że każde działanie dające nadzieję na nowe otwarcie samorządowe w Kłodzku jest godne poparcia.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.