Reklama

Miliony na dojazdówki

Opublikowano: pt, 10 cze 2016 14:00
Autor:

Miliony na dojazdówki - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dzięki dotacjom z urzędu marszałkowskiego od 2011 roku wyremontowano lub wybudowano ponad 630 km dróg dojazdowych do gruntów ornych

W tym roku zostaną podpisane umowy na kwotę 23 mln zł. O dotacje mogą starać się lokalne samorządy, które planują budowę, przebudowę lub remont dróg dojazdowych do gruntów rolnych. - Wysokość udzielanych dotacji wynosi odpowiednio 100.000 zł za km lub 210.000 zł za km drogi w zależności od rodzaju konstrukcji nawierzchni. Pieniądze pochodzą z budżetu województwa – informuje Ewa Mańkowska, wicemarszałek województwa dolnośląskiego (na zdjęciu z marszałkiem Cezarym Przybylskim). - Taką pomoc umożliwiają nam zapisy ustawy o ochronie gruntów rolnych. Dolnośląskie gminy i powiaty mogą ubiegać się o dotacje, dzięki którym na ich terenie mogą powstać solidne drogi nie tylko ułatwiające dojazd do gruntów rolnych, ale często pełniące ważną funkcję komunikacyjną – uzupełnia marszałek Cezary Przybylski. Urząd marszałkowski pomaga gminnym i powiatowym samorządom od początku roku 2011r. Dzięki takim działaniom na Dolnym Śląsku powstało ponad 630 km dróg dofinansowanych przez urząd marszałkowski sumą ponad 129 mln zł. Szczegółowe zasady przekazywania pomocy finansowej są określone w indywidualnych umowach zawieranych pomiędzy województwem dolnośląskim a poszczególnymi samorządami. Aktualnie trwa podpisywanie umów z zainteresowanymi gminami i powiatami na rok 2016 i 2017. - W tym roku udzieliliśmy już pomocy finansowej 89 gminom i 5 powiatom. Suma sięga niemal 23 mln zł. Zachęcam do składania wniosków, ponieważ aby otrzymać dotację trzeba zdążyć go złożyć do końca listopada w roku poprzedzającym planowaną inwestycję – dodaje Cezary Przybylski. Z tegorocznych dotacji skorzystały także gminy z powiatu kłodzkiego i ząbkowickiego. - To bardzo atrakcyjny i przejrzysty system wspierania lokalnych inwestycji. Korzystamy z niego od lat. W tym roku trochę jesteśmy rozczarowani, bo przyznano nam dotacje tylko na dwa złożone wnioski – mówi Stanisław Longawa, wójt Kłodzka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy