Reklama

Miliardy z 500 plus

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Miliardy z 500 plus - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda Paweł Hreniak podsumował 3-lecie programu Rodzina 500 plus w regionie. Na Dolnym Śląsku korzysta z niego ponad 157 tys. rodzin, do których przez 3 lata trafiło 4,2 miliarda złotych. Świadczenie obejmuje 230 tys. dzieci.

Udział dzieci uprawnionych do świadczenia wychowawczego do wszystkich dzieci do 18. roku życia wynosi 46 procent. Od 1 lipca program ma objąć wszystkie dzieci do 18. roku życia. Z szacunków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wynika, że wsparcie trafi w drugie połowie roku łącznie do 6,8 mln dzieci. Terminy składania wniosków o 500 plus: od 1 lipca – droga elektroniczna (kanał bankowości elektronicznej, portal Emp@tia oraz PUE ZUS); od 1 sierpnia – droga tradycyjna (np. podczas osobistej wizyty w urzędzie lub drogą pocztową). Świadczenie 500 plus na nowych zasadach › Aby uzyskać prawo do świadczenia wychowawczego na nowych zasadach od początku ich obowiązywania, rodzic dziecka, na które obecnie nie pobiera tego świadczenia, musi złożyć wniosek (od 1 lipca do 30 września 2019 r.) › Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie wypłacone od miesiąca złożenia wniosku › Tylko złożenie wniosku do końca września 2019 r. gwarantuje takiemu rodzicowi, że świadczenie wychowawcze na nowych zasadach zostanie wypłacone z wyrównaniem od lipca.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy