Reklama

Mądre Kłodzko?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Mądre Kłodzko? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radni przyjęli do realizacji strategię SMART KŁODZKO. Z ankiet wynika, że większość mieszkańców nie ma pojęcia o co chodzi.

Władze Kłodzka realizują projekt Smart City (mądre miasto). - Chcemy zmieniać nasze miasto, aby mieszkańcom żyło się jak najlepiej – informuje Michał Piszko, burmistrz Kłodzka. Samorządowcy przyjęli już uchwałę w tej sprawie. Problem w tym, że większość mieszkańców kompletnie nie wie o co chodzi. Przed powstaniem smart projektu przeprowadzono ankietę. Wynika z niej, że ponad 95 procent respondentów nic nie wie o inteligentnych rozwiązaniach stosowanych w miastach (95,8% ogółu respondentów nie stosuje inteligentnych rozwiązań w gospodarce oraz nie zna przypadku, aby były one stosowane w Kłodzku; 96,4% respondentów nie zna inteligentnych rozwiązań stosowanych w transporcie, a 97,0% ankietowanych nie zna inteligentnych rozwiązań odnoszących się do spraw społecznych). Co można znaleźć w strategii Smart Kłodzko? Niewiele tam konkretów. „Mieszkańcy uzyskają dostęp do nowoczesnego i proekologicznego transportu publicznego, którego ofertę uzupełniać będzie System Roweru Miejskiego. Jednocześnie wykorzystanie systemów informatycznych usprawni ruch w mieście i ułatwi parkowanie” - czytamy w dokumencie. Konkretnie to parkingi zaopatrzone w publiczne ładowarki dla kierowców; rozbudowane zostaną ścieżki rowerowe, zwłaszcza łączące centrum z osiedlami oraz peryferyjnie zlokalizowanymi parkingami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy