Reklama

Lądek-Zdrój. Powstanie ekologiczny park edukacyjny

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Gmina Lądek-Zdrój

Lądek-Zdrój. Powstanie ekologiczny park edukacyjny - Zdjęcie główne

Park edukacyjny dla dzieci powstanie na terenie przyległym do Gminnego Przedszkola w Lądku-Zdroju | foto Fot. Gmina Lądek-Zdrój

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Lądek wygrał 100 tysięcy i tworzy park edukacyjny. Jak będzie wyglądał i kiedy powstanie?

Lądek-Zdrój. Trwają prace nad wykonaniem I etapu budowy ekologicznego parku edukacyjnego "Wojtusiowy Park". W 2019 roku Lądek-Zdrój został zwycięzcą IV edycji ogólnopolskiego konkursu “Eko Hestia SPA” zdobywając 100 tys. zł. W związku z tym pieniądze, które mu przypadły w ramach nagrody, postanowiono przeznaczyć na budowę ekologicznego parku edukacyjnego dla dzieci, który powstanie na terenie przyległym do Gminnego Przedszkola w Lądku-Zdroju.

Jak będzie wyglądał park? 

Docelowo zaplanowano stworzenie parku ze ścieżkami EKO-edukacyjnymi oraz obiektami małej architektury do użytku zarówno mieszkańców i turystów. Planowane jest stworzenie: ścieżki edukacyjnej wraz z tablicami informacyjnymi oraz oświetleniem; urządzenia zabawowe jak np. Mini Singletrack, Mini Odwiert, E- Samochodzik; ogródka przedszkolaka; wiaty edukacyjnej; mini pump track; kwietnych łąk, krzewów i drzewek owocowych. Wartość projektu szacowana jest na około 900 tys. zł.

Etap I będzie składał się z: wykonania robót ziemnych; wykonania kompletu robót elektrycznych (bez postawienia słupów oświetleniowych); przygotowania terenu pod łąkę kwietną oraz trawnik; przygotowania nawierzchni piaskowej pod plac zabaw; wykonania koryta ścieżki wraz z obrzeżami (ułożenie kostki w kolejnym etapie); wykonanie Pump Tracka, wykonanie wykopów pod budowę ogrodzenia wokół ,, Ogródka Przedszkolaka”. Jego zakończenie zaplanowano na 11 listopada.

K.Golak

 

Czytaj także:

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy