Reklama

Kudowa-Zdrój: Naprawa muru w Parku Zdrojowym pochłonie 1,5 mln zł.

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kudowa-Zdrój: Mur w Stawie Zdrojowym będzie trzeba zburzyć i wykonać od nowa. Dlaczego? VIDEO

Kudowa-Zdrój: Inwestycja zrealizowana w kadencji 2014-2018 nadaje się jedynie do wyburzenia. 

 

Trzeba zrobić to od nowa

Wczoraj, 8 kwietnia odbyła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej dotycząca remontu muru na Stawie Zdrojowym. Był on wykonywany w latach 2017-2018 w trakcie kadencji burmistrza Piotra Maziarza. Jak się okazało, kontrole wykazały szereg nieprawidłowości podczas realizacji tej inwestycji. Praca nad murem miała przebiegać niezgodnie z projektem i sztuką budowlaną. Teraz, żeby mur mógł prawidłowo funkcjonować, trzeba zburzyć go i zbudować od nowa. Nadzór budowlany zobowiązał miasto do wykonania prac zgodnie z projektem budowlanym do końca bieżącego roku. Szacowany koszt tej inwestycji to 1 mln 460 tys. zł. W związku z tym, że właściwie w ogóle nie zrealizowano celu projektu - mur nie jest uszczelniony - miasto musi zwrócić otrzymaną na jego budowę dotację w kwocie 1 mln 350 tys. zł. Teraz miasto Kudowa-Zdrój musi także zaciągnąć kredyt, aby opłacić koszty remontu i zwrócić dotację. Łączna kwota pożyczki to 2 mln 810 tys. zł. 

 

 

Kto jest za to odpowiedzialny? 

Sytuacja jest bez wyjścia. Jeśli miasto nie zwróci dotacji oraz nie wykona prac naprawczych, partnerzy, czyli Duszniki, Nachod i Hronov, również będą musieli zwrócić otrzymaną dotację - łącznie 10 mln zł, a nadzór budowlany nałoży karę za niewykonanie zaleceń. Wpłynie to oczywiście na znaczny wzrost zadłużenia gminy. Mieszkańcy szukają winy w wykonawcy - Drogo to powinno kosztować wykonawcę, ewentualnie osobę która podpisała umowę nie zabezpieczając się na wypadek źle zrealizowanego projektu - komentuje mieszkanka Kudowy, Paulina. Według mieszkańców odpowiedzialność spoczywa także na barkach osoby, która potwierdziła odbiór przeciekającego muru...

Natalia Kołodziej

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy