Reklama

Krok po kroku

Opublikowano: pt, 15 lis 2013 10:57
Autor:

Krok po kroku - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Najważniejsze fakty dotyczące projektu budowy kopalni węgla koksującego w rejonie Nowej Rudy


Najważniejsze fakty dotyczące projektu budowy kopalni węgla koksującego w rejonie Nowej Rudy

 

 

2011 r. – 2013 r.

04.12.2011 r.

Podczas obchodów święta „Barbórki”, pod pomnikiem Trudu Górniczego w Słupcu, pierwsza deklaracja Adama Łąckiego, wicestarosty kłodzkiego złożona górnikom, że podejmie działania dla przywrócenia kopalni w rejonie Nowej Rudy

Luty 2012

Rozmowy wicestarosty w Warszawie z posłem na Sejm SLD, Ryszardem Zbrzyznym w sprawie pozyskania inwestora na wydobycie węgla i budowę kopalni tworzącej nowe miejsca pracy

Kwiecień - maj 2012

Wizyta posła Zbrzyznego w Kłodzku i pomoc w działaniu poprzez rekomendację u profesora Stanisława Speczika, międzynarodowej rangi naukowca, biznesmena i eksperta w dziedzinie geologii

Sierpień 2012

Zorganizowanie z specjalistą górnictwa starostwa powiatowego i współpracownikiem, R. Mrozkiem, I poważnej proinwestycyjnej konferencji naukowej. p.t. „ Racjonalne i efektywne zagospodarowanie złóż naturalnych powiatu kłodzkiego ” z udziałem polskich autorytetów naukowych PAN i uznanych praktyków geologii na czele z profesorem Speczikiem.

Listopad 2012 Zorganizowanie j.w. kolejnego Forum Inwestycyjnego p.t. „ Szanse inwestycyjne eksploatacji naturalnych zasobów ziemi kłodzkiej ”, podczas którego naukowcy potwierdzili cenne złoża węgla a profesor Speczik zapewnił mnie, że podejmie intensywne poszukiwania inwestora na nasz węgiel koksujący w rejonie Nowej Rudy

Styczeń 2013

Wyjazd do Warszawy i kolejne spotkanie z profesorem Speczikiem.

Luty 2013

Przyjazd do Kłodzka, inwestora z Australii, prezesa Grupy kapitałowej BALAMARA, Dereka Lenartowicza, który przy pomocy R. Mrozka otrzymał wszelką możliwą i profesjonalną pomoc z informacjami w sprawie pokładów węgla i funkcjonowania noworudzkich kopalni z rekordowo szybkim przygotowaniem wniosku o koncesję geologiczną.

Marzec 2013

Wystąpienie inwestora do Ministerstwa Środowiska z wnioskiem o koncesję geologiczną, po pozytywnej decyzji inwestycyjnej udziałowców Grupy Kapitałowej BALAMARA, podjętej w oparciu o dokumenty złóż węgla, analizy i ekspertyzy krajowe oraz zagraniczne.

Maj - lipiec 2013

Po wielu perturbacjach, moich wyjazdach do ministra Środowiska i wystąpieniach oraz interpelacji poselskiej posła Zbrzyznego, uzyskanie 18.07.2013r przez inwestora czyli specjalnie powołaną spółkę Coal Holding, w ramach Grupy BALAMARA, koncesji geologicznej pozwalającej na dalsze działania zmierzające do uruchomienia kopalni i wydobycia węgla koksującego.

19 listopad 2013

Rozpoczęcie prac wiertniczo - geologicznych w Ludwikowicach Kłodzkich w ramach projektu p.t. „NOWA RUDA - WĘGIEL KOKSUJĄCY ” co już oznacza konkretne zaangażowanie kapitałowe inwestora.


Adam Łącki

Wicestarosta kłodzki


UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy