Koszykarze przegrali ze Śląskiem Wrocław

Koszykarze przegrali ze Śląskiem Wrocław - Zdjęcie główne

Wiadomości Po bezbarwnej i słabej grze koszykarze Doralu Nysy Kłodzko przegrali we Wrocławiu ze Śląskiem Wrocław 60:58.

Mecz od początku nie układał się po naszej myśli, od pierwszych minut rywale mieli pełną kontrole nad przebiegiem meczu wychodząc na kilkupunktowe prowadzenie. W tym spotkaniu kompletnie nie przypominaliśmy drużyny, która tydzień temu w dobrym stylu pokonała Księżaka Łowicz.

Dzisiejszego dnia wiele do życzenia miała nasza skuteczność rzutowa, praktycznie z każdego miejsca mieliśmy wiele kłopotów z oddaniem celnego rzutu o czym świadczy ponad 30 procentowa celność w rzutach za 2 i 3 punkty. W III kwarcie nasza strata do rywali sięgała już 14 punktów i stało się jasne, że o zwycięstwo w derbach regionu będzie niezwykle ciężko. Jednak nasi koszykarze już nieraz pokazywali, że walczą do samego końca, nie inaczej było dzisiaj, od samego początku IV kwarty zabraliśmy się za odrabianie poniesionych strat. Na 5min przed końcem meczu nasza strata wynosiła 5 punktów co zapowiadało emocjonującą końcówkę.

Ostatnie minuty to nerwowa gra z obu stron, wiele niecelnych rzutów oraz fauli, a wynik oscylował w granicach remisu. Niestety ostatni nasz rzut na wagę dogrywki okazał się niecelny i tym samym przegraliśmy spotkanie. Jedynie za 4 kwartę i za podjęcie walki należy pochwalić naszych zawodników, a trzy pozostałe odsłony meczu pozostawimy bez komentarza.

Drużynie, która myśli o czołowych lokatach nie przystoi przegrywać takich spotkań, jednak wierzymy, że to był wypadek przy pracy i już za tydzień przeciwko AZS Poznań zobaczymy znowu dobrą grę naszej drużyny. Po tym spotkaniu przed trenerem i zawodnikami wiele pracy aby poprawić naszą grę oraz wyciągnąć przyczyny tej porażki. Po tej kolejce mimo przegranej zdołaliśmy utrzymać 4 miejsce w tabeli.

ŚLĄSK WROCŁAW 60:58 DORAL NYSA KŁODZKO

Śląsk: J. Zyskowski 18(3), Mroczek-Truskowski 11(2) W. Leszczyński 8, K. Sęk 7, W. Suprun 6, N. Kulon 5(1), P. Bochenkiewicz 4, K. Kowalski 1

Doral: M. Weiss 13(2), A. Grygiel 12(2), M. Lepczyński 11(1), M. Lipiński 8(1), R. Urlich 6, D. Obrzut 4, M. Płatek 2, Cz. Radwański 2