Reklama

Kościoły przeciwko LGBT

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kościoły przeciwko LGBT - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W kilkudziesięciu dolnośląskich parafiach zbierano podpisy pod projektem Stop LGBT. Kontrowersyjny projekt ustawy można było poprzeć także w kościele Matki Bożej Różańcowej w Kłodzku.

Inicjatywę ustawodawczą, która ma na celu wprowadzenie zakazu marszów równości i promowania na zgromadzeniach innych orientacji niż heteroseksualizm, uruchomiła Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina. Chce odgórnego zakazu organizowania w Polsce zgromadzeń propagujących związki osób tej samej płci. Projekt wymierzony jest przede wszystkim w marsze równości środowisk LGBT. Aby Sejm zajął się projektem, fundacja musi zebrać 100 tys. podpisów. Z pomocą Kai Godek ruszył polski Kościół. Podpisy w kościołach 27 września podpisy pod społecznym projektem ustawy Stop LGBT były zbierane w 180 kościołami w Polsce, a na Dolnym Śląsku, m.in. w Wałbrzychu, Świdnicy, Wrocławiu Pieszycach i Kłodzku. Warte odnotowania jest jednak to, że np. metropolita poznański abp Stanisław Gądecki nie wyraził zgody na promowanie na terenach kościelnych archidiecezji poznańskiej społecznego projektu ustawy Stop LGBT . W Kłodzku franciszkanie W Kłodzku podpisy poparcia zbierano w kościele pw. Matki Bożej Różańcowej. Kłodzcy franciszkanie w ogłoszeniach parafialnych napisali: „Komitet Inicjatywy Ustawodawczej Stop LGBT, w ramach którego Fundacja Życie i Rodzina aktywnie przeciwdziała deprawacji dzieci i młodzieży w naszym społeczeństwie, od kilku tygodni zbierają w Polsce podpisy pod inicjatywą ustawodawczą o zakazie organizacji tzw. marszów LGBT. Podpisy pod petycją można składać jeszcze tylko dzisiaj przy stoliku pod chórem. W celu złożenia ważnego podpisu potrzebny jest numer pesel. Przy stoliku można zapoznać się również z projektem nowelizacji ustawy Prawo o zgromadzeniach”. - Byłam zszokowana, kiedy w ogłoszeniach parafialnych usłyszałam, że mamy się podpisywać pod projektem ustawy Stop LGBT – mówi mieszkanka Kłodzka, która była na mszy św. - Kościół to nie miejsce na prowadzenie polityki, zbieranie podpisów pod projektami ustaw. Zawiodłam się na naszych franciszkanach, że pozwolili na takie coś – oceniła. Zaniepokojona burmistrz W Pieszycach, w sprawie zbierania podpisów w kościele, głos zabrała burmistrz tego miasta. - Z głębokim niepokojem odebrałam apel Kościoła, który zachęca do złożenia w najbliższą niedzielę podpisów pod projektem ustawy popierającym m.in. zakaz organizowania parad równości w Polsce. Kościół, którego fundamentem jest otwartość, miłość i jedność, chce podzielić ludzi i odebrać im prawo do wolności - zaapelował Dorota Konieczna-Enozel, burmistrz Pieszyc w mediach społecznościowych. - Pójdźmy do kościoła i bądźmy wspólnotą, która jest tolerancyjna, kochająca i wspierająca – dodała.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy