Reklama

Koronawirus w powiecie kłodzkim - najnowsze informacje (aktualizacja 13 czerwca, godz. 12.00)

Opublikowano: czw, 19 mar 2020 22:21
Autor:

Koronawirus w powiecie kłodzkim - najnowsze informacje (aktualizacja 13 czerwca, godz. 12.00) - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Tylko u nas poznasz najważniejsze informacje o tym, co z koronawirusem dzieje się na naszym terenie. Stale aktualizowany artykuł na klodzko24.eu

***

Zapraszamy do naszej relacji na żywo. UWAGA! Pod tekstem masz specjalne ANIMOWANE GRAFIKI obrazujące liczbę osób zakażonych i objętych kwarantanną!

***

* sobota, 13 czerwca, godz. 12.00:

5 nowych zakażeń: 2 mieszkańcy Kłodzka, 1 z Polanicy-Zdroju, 1 ze Szczytnej i 1 z Bystrzycy Kłodzkiej. To oznacza, że od początku epidemii w powiecie zanotowano 254 zakażenia. Dziś jest też 1 ozdrowieniec - mieszkaniec Nowej Rudy.

***

* piątek, 12 czerwca, godz. 12.30:

Nie ma nowych zachorowań i ozdrowień na dziś.

***

* czwartek, 11 czerwca, godz. 12.00:

9 nowych zachorowań: 4 w gminie Międzylesie, 2 w gminie Bystrzyca Kłodzka, 1 w gminie Klodzko, 1 w Kudowie-Zdroju i 1 w gminie Radków. Dziś zarejestrowano też 17 ozdrowieńców: 1 w gminie Szczytna, 8 w Kłodzku, 3 w gminie Kłodzko, 3 w Nowej Rudzie, 1 w gminie Nowa Ruda i 1 w Radkowie. Niestety doszło też do1 zgonu - zmarły to osoba z gminy Międzylesie.

***

* środa, 10 czerwca, godz. 13.00:

Dziś bez zachorowań w powiecie kłodzkim. Jest 1 ozdrowieniec - w Nowej Rudzie.

***

* wtorek, 9 czerwca, godz. 14.00:

3 nowe zarażenia to: 2 osoby z gminy Bystrzyca Kłodzka i 1 osoba z gminy Stronie Śląskie. Jest też 7 ozdrowieńców: 1 z Kłodzka, 1 z Nowej Rudy, 2 z gminy Międzylesie i 3 z gminy Bystrzyca Kłodzka. Niestety doszło do 2 zgonów osób zarażonych koronawirusem: 1 z gminy Międzylesie i 1 Nowej Rudy.

***

* poniedziałek, 8 czerwca, godz. 13.00:

6 nowych zakażeń: 1 osoba z gminy Kłodzko, 2 osoby z gminy Międzylesie i 3 osoby z gminy Bystrzyca Kłodzka.

***

* niedziela, 7 czerwca, godz. 15.00:

5 nowych zakażeń: 3 mieszkańców gminy Kłodzko, 1 mieszkaniec Kłodzka i 1 mieszkaniec Nowej Rudy. Zarejestrowano też 4 ozdrowieńców: 1 z Kłodzka, 1 z Nowej Rudy i 2 z gminy Kłodzko.

***

* sobota, 6 czerwca, godz. 14.40:

Liczba osób zakażonych w powiecie kłodzkim od początku epidemii wzrosła do 227. Starosta Maciej Awiżeń poinformował dziś o 4 nowych przypadkach: 1 osoba z Kłodzka, 1 osoba z gminy Kłodzko, 1 osoba z gminy Bystrzyca Kłodzka oraz 1 osoba z Dusznik-Zdroju. Mamy też 8 ozdrowieńców: 5 mieszkańców Kłodzka, 1 mieszkaniec z gminy Lądek-Zdrój, 1 mieszkaniec gminy Międzylesie i 1 mieszkaniec Polanicy-Zdroju. - Wyniki ujemne za zeszłą dobę (czyli testy potwierdzają że osoby są zdrowe) to aż 72 osoby - mówi starosta Awiżeń.

***

* piątek, 5 czerwca, godz. 12.30:

6 nowych zakażeń - 4 przypadki to mieszkańcy Bystrzycy Kłodzkiej, 1 z gminy Międzylesie i 1 z Kłodzka. Co do ostatniego chorego tłumaczy starosta Maciej Awiżeń: - Pacjent ZOZ zamieszkały poza powiatem ale WSSE wskazało nasz powiat jako miejsce do wykazania zarażenia.

***

* czwartek, 4 czerwca, godz. 12.00:

Liczba osób zakażonych w powiecie kłodzkim od początku epidemii wzrosła do 217. Dzisiejsze 3 nowe zakażenia to mieszkańcy: 2 - Kłodzka, 1 gminy Kłodzko. - Przypominam, że powiat kłodzki ma największą ilość badanych osób (przeprowadzonych testów) na Dolnym Śląsku, więc wykrywalność jest duża i mamy możliwość izolacji zarażonych także bezobjawowo - zaznacza starosta Maciej Awiżeń.

***

* środa, 3 czerwca, godz. 12.00:

Zmarła osoba zamieszkująca w Bystrzycy Kłodzkiej, zarażona koronawirusem. Dodatkowo mamy 4 nowe osoby zakażone: 1 z gminy Bystrzyca Kłodzka, 1 z Nowej Rudy i 2 z gminy Międzylesie. Dobre wiadomości to te, że 57 osób otrzymało wyniki ujemne za ostatnią dobę, jest też 1 ozdrowieniec w Kłodzku.

***

* wtorek, 2 czerwca, godz. 11.30:

Aż 17 nowych zakażeń! Dotyczą one mieszkańców: 10 z Bystrzycy Kłodzkiej, 2 z gminy Międzylesie, 2 z Kłodzka, 1 z Dusznik-Zdroju, 1 z gminy Szczytna i 1 z gminy wiejskiej Kłodzko. Mamy też 3 ozdrowieńców: 2 z Kłodzka i 1 z Lądka-Zdroju.

***

* poniedziałek, 1 czerwca, godz. 11.30:

2 nowe zarażenia -zostały one wykryte już na oddziale zakaźnym w Wałbrzychu i dotyczą mieszkańców Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej.

***

* niedziela, 31 maja, godz. 14.30:

12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim: 2 w mieście Kłodzko, 5 w gminie wiejskiej Kłodzko, 1 w gminie wiejskiej Nowa Ruda, 1 w Lądku-Zdroju i 3 w Bystrzycy Kłodzkiej. Jest też 1 ozdrowieniec - w Nowej Rudzie.

***

* sobota, 30 maja, godz. 13.30:

Koronabus z Kłodzka przerobił już ponad 2 tysiące testów. Karetka, w której robi się wymazy, pracuje w powiecie i okolicach od poniedziałku, 20 kwietnia. Jest ona wspólną inicjatywą starostwa powiatowego i Zespołu Opieki Zdrowotnej. Wszystkie koszty pokrywa jednak starostwo.

***

* sobota, 30 maja, godz. 13.00:

11 nowych zakażeń koronawirusem w powiecie. To 5 mieszkańców Kłodzka (1 mężczyzna i 4 kobiety), 5 kobiet z gminy Kłodzko, 1 kobieta z gminy Nowa Ruda. Jedna osoba zmarła - to mieszkaniec Kłodzka.

Jest też 20 ozdrowieńców: 11 osób z miasta Kłodzko, 1 z gminy Nowa Ruda, 1 z miasta Nowa Ruda, 3 z gminy Kłodzko, 4 z gminy Bystrzyca Kłodzka.

***

* piątek, 29 maja, godz. 13.30:

5 nowych przypadków w powiecie i 1 ozdrowienie. Nowe osoby zakażone pochodzą z gmin: 3 - gmina wiejska Kłodzko, 1 - miasto Kłodzko, 1 - Polanica-Zdrój. Jak mówi starosta Maciej Awiżeń, część zachorowań jest związanych ze Specjalistycznym Centrum Medycznym w Polanicy-Zdroju, jednak wszystkie oddziały szpitalne funkcjonują. Ozdrowieniec pochodzi z Nowej Rudy. - Ponadto dobra informacja: badania w DPS Podzamek wszystkie negatywne, czyli kolejny DPS zdrowy! - cieszy się starosta.

***

* czwartek, 28 maja, godz. 16.30:

2 nowe wykryte zachorowania. Jedna osoba pochodzi z Kłodzka, druga z Nowej Rudy.

***

* środa, 27 maja, godz. 13.00:

2 nowe zakażenia i 1 ozdrowieniec. Osoby zakażone to mężczyzna z gminy Międzylesie i kobieta z Kłodzka. Ozdrowieniec zaś to kobieta z gminy Nowa Ruda.

***

* wtorek, 26 maja, godz. 12.00:

9 nowych zakażeń. Chorzy to: 1 osoba z Kudowy-Zdroju, 1 osoba ze Stronia Śląskiego, 1 osoba z Kłodzka, 3 osoby z gminy Kłodzko i 3 osoby ze Szczytnej.

***

* poniedziałek, 25 maja, godz. 14.00:

6 nowych zachorowań na dziś, wszystkie zakażone osoby pochodzą z Kłodzka.

***

* niedziela, 24 maja, godz. 11.00:

18 nowych zakażeń! Zakażone osoby pochodzą z gmin: 6 - Bystrzyca Kłodzka, 2 - Międzylesie, 1 - gmina Nowa Ruda, 1 - Duszniki-Zdrój, 1 - Szczytna, 2 - Nowa Ruda, 3 - Kłodzko, 2 - gmina Kłodzko. - Im więcej wykonujemy testów, tym więcej jest wykrytych zarażeń - mówi starosta Maciej Awiżeń. - W związku z kwarantanną i brakiem służb medycznych oddział wewnętrzny w szpitalu Bystrzycy też nie przyjmuje pacjentów. Wykonujemy również testy w naszych DPS-ach i na szczęście w Bystrzycy i w Jugowie wszyscy mają wyniki negatywne - czyli zdrowi. Trzymajmy kciuki!

***

* sobota, 23 maja, godz. 16.00:

2 kolejne zakażenia w gminie wiejskiej Nowa Ruda. Zostały one ujawnione w szpitalu w Kłodzku. - Mamy też dobrą wiadomość - rodzina osoby zmarłej z Kłodzka z 10 maja nie jest zarażona - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Testy wyszły ujemne z wyjątkiem małżonki, która dochodzi do zdrowia w szpitalu zakaźnym. I apel: osobom zarażonym okazujmy współczucie i pomoc a nie hejtujmy. To nie ich wina, że zachorowali. Podobnie zwracam się z apelem - wspierajmy pracowników służby zdrowia - to oni dla nas ryzykują. Wspierajmy a nie unikajmy. Oni wiedzą jak się chronić i nie zarażać.

***

* piątek, 22 maja, godz. 16.00:

Rekordowa liczba zachorowań! Aż 31 nowych zakażeń! To osoby: 7 z Nowej Rudy, 7 z gminy wiejskiej Kłodzko, 3 ze Stronia Śląskiego, 3 z Lądka-Zdroju, 1 z gminy wiejskiej Nowa Ruda, 1 z Bystrzycy Kłodzkiej, 1 ze Szczytnej, 2 z Radkowa. Niestety 1 osoba z zakażonych z Radkowa zmarła. Na dziś mamy 123 zakażenia w powiecie, w tym 5 zgonów.

***

* czwartek, 21 maja, godz. 12.00:

56 ujemnych wyników z badań w Domu Pomocy Społecznej w Ścinawce!

***

* środa, 20 maja, godz. 17.00:

3 zakażone osoby z Domu Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie, 1 osoba zakażona w Lądku-Zdroju (to kobieta, która przebywa w szpitalu we Wrocławiu). Wyzdrowiał dziś 1 mieszkaniec Kłodzka.

***

* wtorek, 19 maja, godz. 13.30:

W sumie 88 zakażeń w powiecie od początku epidemii. Aktywnych zakażeń jest 51. Dzisiejsze przypadki to 5 osób z Kłodzka oraz 1 z gminy Międzylesie. Kłodzkie zakażenia to przypadki osób z kontaktu z zakażonymi, badane przez sanepid. Mieszkaniec gminy Międzylesie z kolei przebadał się prywatnie. Mamy też 33 ozdrowieńców - dzisiejsze przypadki to 2 osoby z gminy Nowa Ruda, 1 z Kłodzka , 1 z Kudowy-Zdrój i 1 z Lądka-Zdrój.

***

* poniedziałek, 18 maja, godz. 13.00:

W powiecie kłodzkim od początku epidemii zanotowano już 82 przypadki zakażenia. Dzis wykryto 4 nowe zachorowania. Dwie osoby zakażone to mieszkańcy Kłodzka, jedna pochodzi z gminy Nowa Ruda, a kolejna - z Lądka-Zdroju. Oto relacja starosty Macieja Awiżenia: Niestety wykryto kolejne 4. przypadki potwierdzonych zarażeń w powiecie. W ramach badań wewnątrzszpitalnych w ZOZ w Kłodzku, wykryto 2 przypadki zarażenia u obsługi medycznej na oddziale paliatywnym, który będzie poddany kwarantannie co najmniej do soboty. Ponadto wykryto też u 3 pacjentów oddziału wewnętrznego, z izolatki, potwierdzenie zachorowania na koronawirus, Kwarantanna oddziału wew. co najmniej do środy. Pacjenci zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego. Jeden z pacjentów jest mieszkańcem powiatu ząbkowickiego dlatego nie dopisujemy do zarażeń naszego powiatu. Pozostałe osoby to mieszkańcy: Gminy Nowa Ruda, Gm Lądek Zdrój i 2 osoby z Kłodzka. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

***

* niedziela, 17 maja, godz. 15.00:

Kolejny ozdrowieniec w Nowej Rudzie! Oznacza to, że od początku epidemii w powiecie kłodzkim wyzdrowiało 28 osób.

***

* sobota, 16 maja, godz. 13.10:

Mamy potwierdzenie zachorowania mieszkanki Miasta Nowej Rudy - pracownika ZOZ w Kłodzku. Jak podaje starosta Maciej Awiżeń, jest to na szczęście zakażenie bezobjawowe. - Mamy też ozdrowieńca z tej samej gminy. Za dzisiejszą dobę jest też 87. wyników ujemnych. To pozwala bardziej optymistycznie patrzeć w przyszłość - cieszy się starosta. W powiecie do tej pory zanotowano 78 przypadków zakażenia SARS-CoV-2

. ***

* piątek, 15 maja, godz. 18.00:

Dzisiejsze 2 zakażenia - nowe zachorowania dotyczą mieszkańców gminy Kłodzko. Jest też 1 ozdrowieniec – z gminy Nowa Ruda. W sumie w powiecie zanotowano 77 zakażeń.

***

* piątek, 15 maja, godz. 14.00:

Zakażeni pracownicy Domów Pomocy Społecznej w Ścinawce i Nowej Rudzie. To 2 przypadki. - W związku z tym, przebadani zostaną wszyscy mieszkańcy i pracownicy tych DPS-ów i do uzyskania wyników (2-3 dni) będzie nałożona kwarantanna na te jednostki - informuje starosta Maciej Awiżeń. - Osoby zarażone przebywać będą w izolacji domowej. Zarażenie wykryło badanie przesiewowe w jednostkach. Na szczęście zachorowanie bezobjawowe - życzymy zdrowia wszystkim!

***

* środa, 13 maja, godz. 11.00:

- Niestety, po przetestowaniu osób z kontaktu ze zmarłym mężczyzną z Kłodzka okazało się , że kolejne 8 osób jest zarażonych. PSSE w Kłodzku bada kolejne kontakty. Ponadto w gminie Kłodzko, po sprawdzeniu osób z kontaktu, jeszcze jedna osoba okazała się zarażona z rodziny już wcześniej wykrytego zarażenia. Na szczęście mamy też 4. Panie, które już uznane są za "ozdrowieńców" - 2 Panie ze Stronia Śl. oraz po jednej z Miasta Nowa Ruda i Radkowa - poinformował starosta Maciej Awiżeń.

***

* wtorek, 12 maja, godz. 13.00:

Możliwość odpłatnego testu w Kłodzku! W związku z wieloma prośbami dotyczącymi możliwości wykonania odpłatnie testu na koronawirusa, starosta Maciej Awiżeń informuje, że ZOZ w Kłodzku będzie wykonywał takie wymazy, także odpłatnie dla chętnych. Od jutra - co środę , w godzinach 8.00-14.30 przed wejściem głównym do szpitala, będzie ustawiona karetka do wymazów. Można podjechać samochodem, podać dane i medyk pobierze wymaz. Koszt to 530 zł brutto (wydruk z kasy fiskalnej). Tel dedykowany: 697 77 33 40. W związku z wymogami Republiki Czeskiej do przekraczania granicy w celach zarobkowych, taki test jest niezbędny i będzie honorowany przez 30 dni.

***

* wtorek, 12 maja, godz. 12.00:

Do 65 wzrosła liczba zakażeń w powiecie kłodzkim. Dziś starosta Maciej Awiżeń poinformował o potwierdzonym zachorowaniu na COVID-19 mieszkańca Bystrzycy Kłodzkiej. Mężczyzna był wśród osób przebywających w kwarantannie, po zgłoszeniu objawów została też podjęta decyzja o wymazie. Teraz pacjent przebywa w izolacji domowej, a jego rodzina na kwarantannie.

***

* poniedziałek, 11 maja, godz. 18.00:

Czwarta śmiertelna ofiara koronawirusa. Dziś zmarł mieszkaniec Kłodzka, który z potwierdzonym zarażeniem covid-19 przebywał w szpitalu zakaźnym. - Pokój jego duszy... - mówi starosta Maciej Awiżeń, a my przyłączamy się do tego życzenia.

***

* poniedziałek, 11 maja, godz. 17.30:

Służby wojewody poinformowały o nowym zakażeniu w powiecie kłodzkim.

***

* sobota, 9 maja, godz. 14.50:

Mamy 63. zakażenie w powiecie. Tym razem to pacjentka ZOZ w Kłodzku, która została przyjęta na oddział buforowy. Po zrobieniu (standardowo już) testu okazała się zakażoną. Kobieta została przewieziona do szpitala zakaźnego w Bolesławcu. Jest mieszkanką Kłodzka. PSSE szuka powiązań i osób do kwarantanny.

***

* czwartek, 7 maja, godz. 14.00:

Mamy już 62 zakażenia w powiecie! Dzisiaj wykryto kolejne 2. Jeden z nich to mieszkaniec gminy Radków, który był pacjentem szpitala w kłodzku, a następnie został przewieziony do szpitala zakaźnego. Drugi przypadek to mieszkanka Kłodzka, która wcześniej miała objawy choroby i została przebadana przez ZOZ i skierowana na kwarantannę domową.

***

* środa, 6 maja, godz. 15.00:

Bilans dzisiejszego dnia: 6 ozdrowień i aż 10 zakażeń! Dzisiejsze ozdrowienia to 3 kobiety i 2 mężczyzn z Kudowy-Zdroju oraz 1 kobieta z Lewina Kłodzkiego. Nowe zakażenia zaś to 2 kobiety z gminy Kłodzko; 2 kobiety i 3 mężczyzn (2 osoby już wymienione były we wczorajszej mapce - dziś zgłosił je PSSE) z miasta Kłodzko; 1 kobieta z Nowej Rudy oraz 2 kobiety z Bystrzycy Kłodzkiej.

***

* środa, 6 maja, godz. 14.00:

W związku zakażeniami personelu na oddziale kardiologicznym w ZOZ w Kłodzku, cały oddział przechodzi w stan kwarantanny do 13 maja! W tym czasie będą wykonywane kolejne testy.

***

* wtorek, 5 maja, godz. 17.00:

W sumie od początku epidemii w powiecie zakażone zostały 52 osoby. Dwa nowe zakażenia to mieszkańcy Kłodzka: mężczyzna i kobieta. - Badania w ramach wymazów przesiewowych w ZOZ w Kłodzku - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Osoby bez większych objawów zostaną w izolacji domowej. Kolejne osoby wskazywane są „z kontaktu” do kwarantanny. Aktualnie mamy jednego ozdrowieńca w Stroniu-Śląskim. Pani przeszła drugi test negatywnie.

***

* poniedziałek, 4 maja, godz. 18.20:

Trzeci przypadek śmierci z potwierdzonym zarażeniem koronawirusem w powiecie kłodzkim. - Mieszkaniec Kłodzka, przebywający na kwarantannie, poczuł się źle i został przewieziony do szpitala zakaźnego we Wrocławiu - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Niestety tam zmarł, a wynik wymazu okazał się pozytywny. Rodzina objęta jest kwarantanną i będą pobrane wymazy. Wyrazy wielkiego współczucia dla rodziny. Pokój Jego Duszy...

***

* poniedziałek, 4 maja, godz. 12.00:

Kolejna osoba zakażona - mieszkanka miasta Kłodzka. - Test wykonany osobie zatrudnionej w ZOZ w Kłodzku ze względu na kontakt z osobą zarażoną (nie pacjentem) - wyjaśnia starosta Maciej Awiżeń.

***

* niedziela, 3 maja, godz. 11.15:

48. osoba w powiecie zakażona koronawirusem! Tym razem chodzi o mieszkańca gminy Bystrzyca Kłodzka. - Rodzina już poinformowana i zlecono izolację domową - mówi starosta Maciej Awiżeń.

***

* piątek, 1 maja, godz. 21.15:

Druga ofiara śmiertelna koronawirusa w powiecie kłodzkim. To mężczyzna, mieszkaniec Stronia Śląskiego. Zmarł na oddziale zakaźnym. - Pokój jego Duszy... - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Ponadto otrzymaliśmy informację o kolejnych zarażeniach - mieszanki miasta Kłodzka i mieszkańca gminy Kłodzko. Wymazy wykonane w ramach badań przesiewowych przez ZOZ w Kłodzku.

***

* środa, 29 kwietnia, godz. 16.00:

Mamy w sumie 44 przypadki zakażenia w powiecie. Dwa dzisiejsze to przypadki zachorowania z Kudowy-Zdroju, choć nie powiązane ze sobą. - Jeden z mieszkańców jest pracownikiem ZOZ w Kłodzku i w ramach cotygodniowych testów wykazał plus a kolejny przebywa obecnie na kwarantannie we Wrocławiu - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Mamy też sporo informacji o ujemnych wynikach i takich oczekujemy więcej.

***

* wtorek, 28 kwietnia, godz. 14.30:

Rekordowa liczba zakażeń! Aż 7 nowych przypadków... - 2. pacjentki trafiły z badań w kłodzkim szpitalu do szpitala zakaźnego w Wałbrzychu, po przeprowadzeniu testów. Mieszkanka gminy wiejskiej Kłodzko i miasta Nowa Ruda. Ponadto u 5. mieszkańców gminy wiejskiej Nowa Ruda - 3 mężczyzn i 2. kobiet stwierdzono zarażenie i pozostaną w domowej izolacji - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Zdrowia wszystkim życzymy.

***

* poniedziałek, 27 kwietnia, godz. 17.00:

Kolejny zakażony w powiecie - to mieszkaniec Kłodzka, który bez większych objawów przebywa obecnie w domowej izolacji wraz z rodziną. Jego zakażenie związane jest najprawdopodobniej z pracą wykonywaną poza Kłodzkiem.

***

* sobota, 25 kwietnia, godz. 19.00

Mamy potwierdzenie kolejnych dwóch zakażeń w powiecie kłodzkim. - Oba dotyczą badań przeprowadzonych w szpitalach. Jedno to potwierdzone zarażenie pracownika szpitala w Polanicy-Zdroju a drugie to zarażenie wykryte u pacjenta oddziału wewnętrznego w kłodzkim szpitalu (badanie przesiewowe). Na szczęście pozostałe wyniki, przeprowadzonych jak dotąd, badań w ZOZ w Kłodzku są negatywne i pozwala to myśleć pozytywnie o szybkim otwarciu oddziału poddanego kwarantannie. W sumie to 35 potwierdzonych zarażeń w powiecie - mówi starosta Maciej Awiżeń.

***

* piątek, 24 kwietnia, godz. 12.35:

- Przyszły z laboratorium kolejne 3. potwierdzenia zarażeń. W Lądku-Zdroju dziecko, które było zarażone bezobjawowo nadal ma wynik pozytywny więc nie zwiększa to ilości zakażeń na naszym terenie. Niestety mamy nowe zarażenie Pani w Stroniu Śląskim i to kontakt, który pociągnie za sobą wiele nowych kwarantann i badań. Jest też pierwsze potwierdzone zarażenie w Radkowie. Pani była na kwarantannie domowej i w niej zostaje. Na szczęście nie są to ciężkie zachorowania i wszyscy życzymy szybkiego powrotu do zdrowia! - informuje starosta Maciej Awiżeń.

***

* środa, 22 kwietnia, godz. 18.00:

Kolejny, 29. przypadek zakażenia w powiecie dotyczy mieszkanki Nowej Rudy, która przebywała na leczeniu w kłodzkim szpitalu, na oddziale wewnętrznym. Wynik pozytywny testu wyszedł podczas przesiewowego badania pacjentów. Niestety w związku z zaistniałą sytuacją, oddział wew. zostaje poddany kwarantannie aż do czasu przebadania wszystkich pracowników. Badanie odbędzie się w piątek (wymagane w 7. dniu od kontaktu) i mamy nadzieję, że od soboty będziemy mogli wznowić przyjmowanie osób na oddział. Kwarantannie zostali też poddani bliscy i współpracownicy osoby zarażonej. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

***

* poniedziałek, 20 kwietnia, godz. 13.10:

- To już 28. przypadek zakażenia przypisany powiatowi kłodzkiemu - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Tym razem zarażony jest mieszkańcem miasta Kłodzka, przebywającym od dłuższego czasu w szpitalu we Wrocławiu, więc wykluczamy zakażenie na miejscu oraz zakażenie najbliższych.

***

* niedziela, 19 kwietnia, godz. 19.50:

Kolejna osoba zakażona koronawirusem w powiecie kłodzkim. Tym razem to pacjent ze Stronia Śląskiego, który został - z objawami - skierowany w piątek do szpitala zakaźnego. W piątek też całe otoczenie chorego zostało objęte kwarantanną. Dziś mamy potwierdzenie dodatniego testu na koronawirusa.

- Na szczęście (w nieszczęściu) w poniedziałek rusza nasz powiatowy "koranabus" i będziemy szybciej zbierać wymazy od zagrożonych i na kwarantannach. Pomożemy służbom wojewody – mówi starosta Maciej Awiżeń.

. ***

* czwartek, 16 kwietnia, godz. 20.00:

Kolejny potwierdzony przypadek zachorowania w powiecie kłodzkim - to mężczyzna, na stałe zamieszkały w Kudowie-Zdroju, obecnie przebywający w szpitalu specjalistycznym. Jak pisze starosta Maciej Awiżeń, najprawdopodobniej zarażenie nie nastąpiło w miejscu zamieszkania.

***

* niedziela, 12 kwietnia, godz. 20.30:

25 potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w powiecie. Chora to mieszkanka Lewina Kłodzkiego. Więcej przeczytasz TUTAJ.

***

* sobota, 11 kwietnia, godz. 13.40:

Po przeprowadzonych testach personelu oddziału wewnętrznego w kłodzkim szpitalu okazało się, że wszystkie testy są ujemne. Dziś szpital otwiera oddział wewnętrzny. Przed nami jeszcze badanie oddziału chirurgii.

***

* piątek, 10 kwietnia, godz. 14.00:

Po przebadaniu przesiewowym okazało się, że jeden z pacjentów szpitala w Kłodzku jest bezobjawowo zarażony koronawirusem. Oddziały wewnętrzny i chirurgii, od dziś nie przyjmują nowych pacjentów aż do przebadania wszystkich, którzy mieli kontakt z tym pacjentem. - Mamy nadzieję, że w tygodniu po świętach, uda nam się otworzyć oddziały na nowo - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Pacjent przebywa obecnie w szpitalu w Bolesławcu a był mieszkańcem Nowej Rudy. Ze względu na czas, jaki spędził w szpitalu, źródłem raczej nie było zakażenie w Nowej Rudzie. Kolejny przypadek to osoba z Lądka-Zdroju, która przebywa na izolacji domowej, bez większych dolegliwości. Zarażenie, w tym przypadku spoza powiatu.

***

* czwartek, 9 kwietnia, godz. 20.40:

22. osoba w powiecie kłodzkim ma potwierdzony test zachorowania na koronawirusa. Sprawa tym bardziej przykra, że jest to osoba pracująca w służbie zdrowia a zamieszkała w gminie wiejskiej Nowa Ruda - to pielęgniarka ze Świerk. Pani przebywa obecnie na kwarantannie w domu z niewielkimi objawami. - Niestety, decyzją wojewody, informacje mogą być przekazywane przez sanepid dopiero po ukazaniu się informacji na stronach wojewody - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Pisałem i dzwoniłem w tej sprawie i mam nadzieję że wojewoda wycofa się z takiej procedury, obowiązującej w całym województwie…

***

* środa, 8 kwietnia, godz. 21.20:

21 przypadek potwierdzonego zakażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Znów chodzi o mieszkankę Kudowy-Zdroju, to to samo źródło zakażenia.

***

* wtorek, 7 kwietnia, godz. 21.45:

Kolejne trzy przypadki zakażenia w powiecie - mamy już potwierdzonych 20 zakażeń w powiecie kłodzkim. Przypadki te też dotyczą dotychczasowego źródła zakażenia w Kudowie-Zdroju. Trzy panie są objęte izolacją domową. - Na szczęście przychodzi większość testów ujemnych - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Moglibyśmy, zgodnie z zarządzeniem Ministra Zdrowia sami pobrać więcej próbek, ale niestety laboratoria nie dysponują wystarczającą liczą odczynników i testów, by przyjmować od nas materiał dobadań. I znów kółko się zamyka. Rząd powinien walczyć z epidemią nie tylko zakazami ale i zakupami…

***

* wtorek, 7 kwietnia, godz. 13.15:

Szesnasty i siedemnasty przypadek potwierdzonego zakażenia w powiecie kłodzkim dotyczy dotychczasowego źródła zakażenia w Kudowie-Zdroju. Tym razem testy wykazały zarażenia u kobiety i dziecka. Oboje przebywali i przebywają na kwarantannie domowej bez większych objawów. - Jak widać robienie testów ma sens i pozwala ujawnić prawdziwą ilość zakażonych - mówi starosta Maciej Awiżeń. - Ponownie apeluję do rządu o zwiększenie ilości testów! A Państwo uważajcie na siebie...

***

* wtorek, 7 kwietnia, godz. 12.45:

Mamy już 17 potwierdzonych przypadków zakażenia w powiecie kłodzkim. Jak informuje sanepid, w kwarantannie przebywa 250 osób (w tym 10 w izolacji z powodu zakażenia), a hospitalizowanych jest 9 osób.

***

* poniedziałek, 6 kwietnia, godz. 14.50:

Kłodzki sanepid podaje: liczba osób objętych kwarantanną (w tym izolacją) - 239 (10), liczba osób hospitalizowanych - 14, potwierdzonych przypadków - 15, w tym 1 zgon.

***

* sobota, 4 kwietnia, godz. 21.00:

Dziś mamy już 15 zdiagnozowanych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Najnowszy przypadek to mężczyzna z Kudowy-Zdroju z rodziny przebywającej na kwarantannie z powodu kontaktu z pierwszą pacjentką. Pacjent przebywa w izolacji domowej bez większych objawów.

***

* sobota, 4 kwietnia, godz. 12.50:

Miałeś styczność ze zmarłym? Zgłoś się do sanepidu! Mieszkaniec Lewina Kłodzkiego, u którego stwierdzono koronawirusa w polanickim szpitalu, pomimo pojawiających się plotek wcale nie był na kwarantannie. Był przywieziony z meliny, brudny, śmierdzący, niedożywiony. Policji nawet ciężko było ustalić jego dane. Teraz osoby, które miały z nim styczność jak najszybciej powinny się zgłaszać do kłodzkiego sanepidu.

***

* piątek, 3 kwietnia, godz. 12.30:

Osoba, jak się okazało zarażona koronawirusem, została przywieziona w ciężkim stanie na SOR w SCM w Polanicy i tam zmarła. Nie wiemy co było bezpośrednią przyczyną śmierci, ale zakażenie COVID-19 zostało stwierdzone. Był to mieszkaniec Lewina Kłodzkiego. Osoby kontaktujące się z tą osobą są skierowane na kwarantannę, w tym 10 osób z personelu szpitala. Niech spoczywa w pokoju! ***

* piątek, 3 kwietnia, godz. 11.50:

Wczoraj do specjalistycznego centrum medycznego w Polanicy Zdroju przywieziono pacjenta. Okazało się, że miał koronawirusa. Pacjent chwilę później zmarł. Teraz szpitalny oddział ratunkowy polanickiego szpitala jest zamknięty, a 10 osób przebywa w kwarantannie. Nieoficjalnie wiadomo, że pacjent został przywieziony z tzw. meliny, dlatego nie było możliwość wcześniej ustalić, czy może mieć koronawirusa.

***

* czwartek, 2 kwietnia, godz. 14.50:

Uważajcie na siebie! Informacje spływają na bieżąco z kłodzkiego Sanepidu i badań z Wrocławia. Niestety, w sumie mamy już 13 przypadków potwierdzonego zakażenia w powiecie. Kolejne 4 osoby przebadane z "ogniska" kudowskiego okazały się być zarażone. Na szczęście bez większych dolegliwości i przebywają na kwarantannie. Oczywiście też są osoby z ujemnymi wynikami. Rodzi się pytanie czy tak dużo jest zarażonych w Kudowie czy po prostu tam są robione testy. Potrzeba więcej testów!

***

* czwartek, 2 kwietnia, godz. 14.15:

Kolejne 2 potwierdzone przypadki w Kudowie-Zdroju. Źródło zarażenia jak w poprzednich przypadkach. Obie zarażone Panie przebywają na kwarantannie domowej bez większych dolegliwości. Zdrowia życzymy, a Pana Wojewodę prosimy o przeprowadzanie większej liczby i szybciej testów...

***

* środa, 1 kwietnia, godz. 16.00:

Siódmy, potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem. To już 4. osoba zarażona w Kudowie-Zdroju. Przypadek powiązany z wcześniej zarażoną osobą. Pani z objawami choroby leży już w szpitalu zakaźnym. Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

***

* środa, 1 kwietnia, godz. 13.00:

Mamy 6 potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Hospitalizowanych jest 8 osób, a objętych kwarantanną – 288 osób. 3 osoby z zakażonych przebywają w izolacji domowej.

***

* środa, 1 kwietnia, godz. 0.00:

Od północy obowiązują kolejne obostrzenia - KLIKNIJ TUTAJ. ***

* poniedziałek, 30 marca, godz. 20.20:

Koronawirus też u sąsiadów. Powiat ząbkowicki był jednym z ostatnich bastionów w województwie bez koronawirusa, dziś potwierdzono tam pierwszy przypadek zakażenia. W sumie na Dolnym Śląsku mamy w tej chwili 258 zdiagnozowanych przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Jest tez dobra wiadomość: w szpitalu zakaźnym przy ul. Koszarowej uleczona z koronawirusa została starsza kobieta – jej której kolejne wyniki testu laboratoryjnego okazały się negatywne.

***

* poniedziałek, 30 marca, godz. 13.30:

Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę... Piąty, potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Tym razem zarażonym okazał się mąż, wcześniej zdiagnozowanej, pacjentki z Kudowy-Zdroju. Przebywa on razem z małżonką w szpitalu zakaźnym.

***

* poniedziałek, 30 marca, godz. 12.30:

Do 6 wzrosła liczba osób z powiatu kłodzkiego hospitalizowanych na oddziałach zakaźnych. Kwarantanną objętych jest 318 osób, a izolacją domową - 2 (izolacja to metoda odseparowania osób z zakażeniem). Potwierdzonych przypadków zakażenia SARS-CoV-2 od wczoraj mamy 4.

***

* niedziela, 29 marca, godz. 21.40:

Czwarty, potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Tym razem zakażona to mieszkanka Lądka-Zdroju. Kwarantanna obejmie część pracowników uzdrowiska.

***

* sobota, 28 marca, godz. 17.00:

Mężczyzna, który w środę przyszedł do szpitala ma koronawirusa. Lekarz i pielęgniarka, którzy go przyjmowali, są w kwarantannie. Mężczyzna, który w środę przy-szedł do szpitala w Kłodzku ma koronawirusa. Od środy lekarz, który go badał oraz pielęgniarka, są w kwarantannie. Mężczyzna to mieszkaniec gminy Kłodzko. Jak mówi starosta kłodzki, Maciej Awiżeń, jego stan jest na tyle stabilny, że przebywa w kwarantannie w domu. Jadwiga Radziejewska, dyrektorka kłodzkiego szpitala mówi: Mężczyzna, którego przyjmowaliśmy w środę, został przyjęty w izolatce. Zastosowaliśmy wszystkie procedury. Tylko lekarz, który go badał i pielęgniarka są w kwarantannie. Szpital pracuje bez zmian.

***

* sobota, 28 marca, godz. 12.00:

Nie pochodzisz po parku – wydano zakaz! Dyrektor Parku Narodowego Gór Stołowych Bartosz Małek wprowadził zakaz wejścia na teren Parku Narodowego Gór Stołowych. Zakaz nie dotyczy wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych lub pozarolniczej działalności gospodarczej prowadzonej na terenie PNGS, na podstawie ob-owiązujących umów. Zakaz tez nie dotyczy zaspokajania niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawami życia codziennego mieszkańców gmin położonych na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Zakaz obowiązuje do odwołania.

***

* piątek, 27 marca, godz. 20.40:

Były parlamentarzysta Sojuszu Lewicy Demokratycznej Czesław Pogoda przelał 7,5 tys. zł jako darowiznę dla kłodzkiego szpitala.

***

* piątek, 27 marca, godz. 20.30:

Na Dolnym Śląsku liczba potwierdzonych przypadków koronawirusa doszła do 193.

***

* piątek, 27 marca, godz. 19.30:

Dokąd wróci bezdomny mężczyzna, o którym pisaliśmy? Został on zabrany do Wrocławia, aby tam mógł odbyć kwarantannę po powrocie z Hiszpanii. Potem wróci do kłodz-kiej noclegowni. - Osoby bezdomne przebywają w noclegowni przy ul. Łukasińskiego - mówi bur-mistrz Kłodzka Michał Piszko. - Wychodzą tylko po niezbędne rzeczy, spędzają w noclegowni nie tylko noce jak do tej pory, ale i dni.

***

* piątek, 27 marca, godz. 19.00:

Tylko jedna interwencja straży miejskiej w Kłodzku. Bezdomny spał na klatce schodowej, o czym powiadomili przestraszeni mieszkańcy. Strażnicy zaprowadzili go do noclegowni.

***

* piątek, 27 marca, godz. 15.00:

Pomodlisz się z Papieżem?

Ojciec Święty Franciszek zaapelował o wspólną modlitwę w celu zatrzymania pandemii koronawirusa. W ramach wspólnej modlitwy Papież zaprosił do duchowej łączności z Nim podczas nabożeństwa, które odprawi na dziedzińcu bazyliki św. Piotra w Rzymie, w piątek, 27 marca o godzinie 18.00. Na nabożeństwo złoży się słuchanie Słowa Bożego, modlitwy błagalne i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie Ojciec Święty udzieli błogosławieństwa Urbi et Or-bi.

Drodzy bracia i siostry,

W tych dniach próby, kiedy ludzkość drży z powodu zagrożenia pandemią, chciałbym zaproponować wszystkim chrześcijanom wspólne wzniesienie głosu do Boga. Zachęcam wszystkich zwierzchników Kościołów i przywódców wszystkich wspólnot chrześcijańskich, a także wszystkich chrześcijan różnych wyznań, aby błagali Boga Najwyższego i Wszechmogącego odmawiając jednocześnie modlitwę, której nauczył nas Jezus Chrystus. Dlatego zachęcam, aby czynić to wiele razy w ciągu dnia, ale wszyscy razem, do odmówienia „Ojcze nasz” w środę 25 marca w południe, wszyscy razem. W dniu, w którym wielu chrześcijan upamiętnia Zwiastowanie Dziewicy Maryi i Wcielenie Słowa, oby Pan wysłuchał jednomyślnej modlitwy wszystkich swoich uczniów, którzy przygotowują się na świętowanie zwycięstwa Zmartwychwstałego Chrystusa.

Z tą samą intencją w piątek 27 marca o godz. 18.00 poprowadzę modlitwę na dziedzińcu Bazy-liki św. Piotra, chociaż plac będzie pusty. Już teraz zapraszam wszystkich do duchowego w niej udziału za pośrednictwem środków przekazu. Będziemy słuchali Słowa Bożego, wzniesiemy nasze błagania, będziemy adorowali Najświętszy Sakrament, którym na koniec udzielę błogosławieństwa Urbi et Orbi, a do którego będzie dołączona możliwość otrzymania odpustu zupełnego.

Na pandemię wirusa chcemy odpowiedzieć powszechnością modlitwy, współczucia, czułości. Trwajmy zjednoczeni. Sprawmy, aby osoby najbardziej samotne i najbardziej doświadczone odczuły naszą bliskość. Okażmy naszą bliskość lekarzom, pracownikom służby zdrowia, pielęgniarzom i pielęgniarkom, wolontariuszom. Okażmy naszą bliskość władzom, które muszą podejmować surowe środki ostrożności, ale dla naszego dobra. Okażmy naszą bliskość policjantom, żołnierzom, którzy na tej na drodze nieustannie starają się utrzymać porządek, aby było realizowane to, czego rząd wymaga, by czyniono dla dobra nas wszystkich. Okażmy naszą bliskość wszystkim.

***

* piątek, 27 marca, godz. 13.30:

Przeprowadzają się do Czech!

Tracą pracę, albo... przeprowadzają się do Czech. Polacy, którzy pracują poza granicami kraju, nie będą mogli już swobodnie przekraczać granicy. Jeśli wrócą, czeka ich 14-dniowa kwarantanna. - Jesteśmy w szoku - mówią.

Pan Piotr, mieszkaniec Kudowy Zdroju opowiada: - Pracuję w Czechach od kilku lat. Do tej pory bez problemu przekraczałem granicę. Od dzisiaj, jeżeli pojadę do pracy i wrócę do Polski, muszę iść na kwarantannę. Wynająłem z kolegami mieszkanie w Czechach. Przeprowadzam się. Moja czeska firma działa, muszę i chcę pracować.

Obostrzenia wprowadzono rozporządzeniem ministra zdrowia 24 marca. Wyjeżdżasz do pracy w Czechach? Musisz iść na 14 dniową kwarantannę.

***

* piątek, 27 marca, godz. 11.10:

Będzie więcej testów! Ponad 70 osób, które miało kontakt z kobietą z Kudowy Zdroju i 71 osób, z którymi kontaktowała się kobieta z gminy Stronie Śląskie, przejdą testy. Wszyscy, którzy mieli kontakt z osobami zarażonymi koronawirusem, będą poddawani testom.

***

* czwartek, 26 marca, godz. 17.00:

Starosta kłodzki Maciej Awiżeń informuje, że zgodnie z decyzją Inspektora Sanitarnego, każda z 75 osób, która miały styczność z chorą, będzie przebadana testem.

***

* czwartek, 26 marca, godz. 13.40:

Drugi potwierdzony przypadek zarażenia koronawirusem w powiecie kłodzkim. Tym razem to mieszkanka Stronia Śląskiego. Nie ma objawów choroby, ona i jej cała rodzina zostali objęci kwarantanną domową. Młoda kobieta podróżowała autobusem relacji Jelenia Góra-Szklarska Poręba, którym kierował zakażony koronawirusem kierowca. Po apelu sanepidu, aby wszyscy pasażerowie, którzy w dniach 9 do 13 marca podróżowali autobusami tej relacji zgłosiło się aż 130 pasażerów, w tym mieszkanka gminy Stronie Śląskie. Od tego czasu kobieta przebywała na kwarantannie i czekała na testy. Dzisiaj okazało się, że wynik testu jest pozytywny, kobieta jest zakażona. Czuje się dobrze i przebywa w domu. Kwarantanną objęta została cała jej rodzina. - Apeluję, jeżeli nie ma takiej konieczności, pozostańmy w domu - przypomina Dariusz Chromiec, burmistrz Stronia Śląskiego. - Bądźmy odpowiedzialni.

***

* środa, 25 marca, godz. 21.55:

Lekarz i pielęgniarka na kwarantannie. Pacjent w szpitalu zakaźnym. Do szpitala przyszedł mężczyzna z objawami wskazującymi na koronawirusa. Został zabrany do szpitala zakaźnego. Jeżeli wynik testu będzie pozytywny, co dalej ze szpitalem? Z iloma osobami się spotykał? Czekamy na wynik testu tego mężczyzny. Jeżeli okaże się pozytywny, co stanie się z kłodzkim szpitalem? Czy czekać go będzie los szpitala we Wrocławiu? Odział pulmonologii w Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przy ul. Grabiszyńskiej. został ewakuowany, kiedy okazało się, że pacjent, który był u nich leczony, po kilku dniach od wyjścia ma koronawirusa. Zaraziło się od niego 16 pielęgniarek, salowa i 6 pacjentów.

***

*środa, 25 marca, godz. 20.00:

Na terenie województwa dolnośląskiego jest 150 potwierdzonych przypadków zachorowania na wirusa SARS-CoV-2, w tym pięć osób zmarłych. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce: 1030/13 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). Aktualne dane dla województwa dolnośląskiego:

* liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją - 4114,

* liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym - 2949,

* liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na 2019-nCoV - 248.

***

* środa, 25 marca, godz. 9.30:

Pracujesz za granicą, nawet przy samej granicy? Będziesz musiał odbyć kwarantannę! Kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej wprowadzone zostaną w związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z wtorku, 24 marca. Dotyczyć one będą osób, które mieszkają w Polsce, bądź w kraju sąsiednim, ale pracują na co dzień w drugim kraju i do tej pory przekraczały granicę regularnie. Dotychczas, w drodze do pracy i z pracy, osoby te mogły przekraczać granice i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy. Począwszy od 27 marca (piątek godz. 00.00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą również osoby przekraczające granice, na co dzień pracujące w państwie sąsiednim. Ograniczenia będą obowiązywać na całej granicy RP.

***

* środa, 25 marca, godz. 9.20:

Zmarły 2 kolejne osoby zakażone koronawirusem na Dolnym Śląsku. W szpitalu we Wrocławiu odeszli 41-letni oraz 71-letni mężczyźni, którzy mieli choroby towarzyszące. W sumie liczba osób zakażonych w naszym województwie to 134, w tym 4 osoby zmarłe.

***

* środa, 25 marca, godz. 9.00:

Biuro prasowe Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego zaprasza do obejrzenia transmisji na żywo z udziałem marszałka Cezarego Przybylskiego. Tematem będzie bieżąca sytuacja epidemiczna na Dolnym Śląsku. Transmisja dostępna będzie tutaj: KLIKNIJ - w środę, 25 marca, o godzinie 12.00.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 18.10:

Pierwszy przypadek koronawirusa w powiecie kłodzkim!

To mieszkanka Kudowy-Zdroju, która teraz przebywa na leczeniu w Wałbrzychu. Jest to 117 przypadek na Dolnym Śląsku. Teraz sanepid informuje i wysyła na kwarantannę wszystkie osoby, z którymi miała styczność. Aktualna sytuacja na Dolnym Śląsku: objętych kwarantanna lub izolacją - 3788 osób, objętych nadzorem epidemiologicznym - 2705 osób, hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zakażenia - 226 osób, potwierdzonych przypadków - 117 (w tym 2 zgodny).

***

* wtorek, 24 marca, godz. 14.00:

Bezdomny mieszkaniec Kłodzka niedawno powrócił z zagranicy. Został objęty kwarantanną, ale jej nie przestrzegał. Wczoraj, 23 marca został rozpoznany przez mężczyznę, mieszkańca Kłodzka. Od niedzieli czekał na przyjazd pojazdu, który zabierze go do miejsca odbywania kwarantanny. Czytaj więcej: KLIKNIJ TUTAJ.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 13.55:

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie na wtorek, 24 marca: liczba osób hospitalizowanych - 2, liczba osób objętych kwarantanną - 306, potwierdzonych przypadków - 0.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 13.40:

Rząd zaostrza środki w walce z epidemią: od środy, 25 marca, do soboty, 11 kwietnia będą obowiązywały obostrzenia w przemieszczaniu się na terenie Polski. Są tylko trzy wyjątki: droga z pracy i do domu, wolontariat w walce z koronawirusem oraz niezbędne sprawy życia codziennego. Dodatkowo w zgromadzeniach będą mogły uczestniczyć maksymalnie 2 osoby (wyjątkiem są wydarzenia, w których uczestniczą wyłącznie członkowie jednej rodziny lub osoby pozostające w stałym pożyciu). Dozwolona liczba osób, jakie będą mogły przebywać w środkach komunikacji miejskiej to połowa miejsc siedzących w danym środku transportu. We mszach św. może uczestniczyć maksymalnie 5 osób.

***

* wtorek, 24 marca, godz. 4.40:

Możesz na bieżąco śledzić rozprzestrzenianie się koronawirusa na świecie - KLIKNIJ TUTAJ.

 

***

* wtorek, 24 marca, godz. 4.00:

Wczoraj wieczorem służby wojewody poinformowały, że wzrosła znów liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem na Dolnym Śląsku i wynosi ona obecnie 101 osób. Wszystkie nowozdiagnozowane osoby zostały poddane kwarantannie domowej.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 19.00:

Wynik żołnierza piechoty, który od kilku dni leży w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu, jest negatywny - informuje Maciej Awiżeń, starosta kłodzki. - Został przebadany na obecność koronawirusa i test jest negatywny.

Główny Inspektorat Sanitarny zmienił zasady i testom będą poddawani także chorzy na niewydolność krążeniowo-oddechową, którzy nie mają wszystkich objawów świadczących o obecności koronawirusa. W ten sposób będzie robionych więcej niż do tej pory testów.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 15.00:

Zmniejszyła się liczba osób objętych kwarantanną w powiecie kłodzkim - do 314 (wczoraj było 325). Wciąż hospitalizowana jest 1 osoba. Nie ma potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 14.00:

Aplikacja „Kwarantanna domowa” dostępna jest do pobrania na telefony w sklepach Google Play oraz App Store. Dzięki niej zyskujesz szybki dostęp do niezbędnych, pomocnych w czasie kwarantanny informacji. Możesz też korzystać ze specjalnej infolinii. Aplikacja daje też m.in. możliwość zgłoszenia się do lokalnych ośrodków pomocy społecznej, które w uzasadnionych sytuacjach, mogą dostarczać artykuły spożywcze. Dzięki aplikacji szybko można skontaktować się z pracownikiem socjalnym. Kwarantanna domowa – to oficjalna, bezpieczna i bezpłatna aplikacja, która ułatwia przejście obowiązkowej kwarantanny w warunkach domowych. Umożliwia ona potwierdzenie miejsca, w którym przebywasz oraz m.in. podstawową ocenę stanu zdrowia. Ważna informacja: jeśli jesteście objęci kwarantanną, poczekajcie na SMS. Dopiero po jego otrzymaniu, uaktywnicie aplikację. Proces wygląda następująco: Ministerstwo Cyfryzacji dostaje informację o osobach objętych kwarantanną, wysyła im SMS-a zachęcającego do ściągnięcia i zainstalowania aplikacji. Jeśli jesteście w kwarantannie nawet od kilku dni, a nie dostaliście SMS-a – po ściągnięciu i próbie instalacji aplikacji wyświetli Wam się komunikat, że Waszych danych nie ma w bazie. Ministerstwo uspakaja: „Nasza wiadomość na pewno do Was dotrze. Po jej otrzymaniu komunikat zniknie. Będziecie mogli instalować i aktywować aplikację”.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 10.45:

Petycja do premiera! Sytuacja ze zbyt małą ilością testów na koronawirusa niepokoi mieszkańców powiatu kłodzkiego. Oni w niedzielę, 22 marca, napisali petycję do premiera Morawieckiego. Proszą w niej szefa rządu o zwiększenie dostępności do testów w powiecie kłodzkim, który jest obszarem przygranicznym i sporo jego mieszkańców codziennie dojeżdża do pracy do Czech. - Na terenie powiatu kłodzkiego, zamieszkanego przez blisko 160 tys. mieszkańców do 22 marca wykonano zaledwie 23 testy -piszą w petycji. Oznacza to, że testami nie zostało objętych nawet 10 procent osób przebywających na kwarantannie (do 22 marca było ich 325). Tylko w pierwszy dzień pod apelem podpisało się prawie 400 osób. Możesz podpisać petycję - KLIKNIJ TUTAJ.

***

* poniedziałek, 23 marca, godz. 6.00:

23 testy na obecność koronawirusa zostały do wczoraj wykonane w powiecie kłodzkim. Wszystkie dały ujemny wynik. Procedura jest następująca. To powiatowa stacja sanitarno-epidemiologiczna ustala na podstawie wywiadu, kto ma zostać poddany badaniu. Do osoby na kwarantannie przyjeżdża ubrany w specjalny kombinezon, zabezpieczony pracownik szpitala i pobiera wymaz, najczęściej z jamy nosowo-gardłowej. Potem próbka z wymazem zostaje przewieziona do laboratorium transportem medycznym w szczelnie zamkniętym, kilkuwarstowym opakowaniu. Próbki pobrane w powiecie kłodzkim zostają przewiezione do laboratorium we Wrocławiu.

***

* niedziela, 22 marca, godz. 18.40:

1 osoba hospitalizowana w powiecie kłodzkim. Od kilku dni taką informację podaje stacja sanitarno-epidemiologiczna, a mieszkańcy zastanawiają się, co to sformułowanie oznacza. Dowiedzieliśmy się, że jeden żołnierz czeka na wynik testu w szpitalu zakaźnym. Jeszcze wyniku testu nie było. To właśnie ta jedna hospitalizowana osoba w powiecie kłodzkim. Dzisiaj, w powiecie kłodzkim 325 osób jest objętych kwarantanną. Nie ma żadnego potwierdzonego przypadku zarażenia koronawirusem. Najnowsze dane z Dolnego Śląska – zakażonych: 79 osób; objętych kwarantanną lub izolacją: 3017 osób; objętych nadzorem epidemiologicznym: 3039 osób; hospitalizowanych ze względu na podejrzenie zachorowania na Covid-19: 100 osób.

***

* niedziela, 22 marca, godz. 18.30:

Jak wygląda proces wykonywania badania w kierunku koronawirusa? - KLIKNIJ TUTAJ

***

* niedziela, 22 marca, godz. 13.00:

Koronawirus jest groźny nie tylko dla seniorów!!! Dziś w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, a w szpitalu w Radomiu 43-letni mężczyzna. Dane z kraju - zakażonych: 563 osób, zmarło: 7 osób.

***

* sobota, 21 marca, godz. 21.00:

#zostańwdomu i oglądaj/słuchaj Msze Święte niedzielne!
Msze Święte w TV – niedziela, 22 marca:
TVP1: godz. 7.00 - Msza święta z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach; godz. 10.55 - transmisja Mszy świętej z Jasnej Góry
TV Trwam (na stronie internetowej stacji są też dostępne relacje online): godz. 9.30 - Msza Święta z kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej; godz. 12.00 - Anioł Pański z papieżem Franciszkiem
Polsat Rodzina: godz. 10.30 - Transmisja Mszy Świętej ze Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie
TVP Polonia: godz. 13.00 - transmisja Mszy świętej z sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie
Msze Święte w Radiu – niedziela, 22 marca:
Program Pierwszy Polskiego Radia: godz. 9.00 - Transmisja Mszy Św. z Bazyliki Św. Krzyża w Warszawie; godz. 19.00 - transmisja Mszy Świętej z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie
Radio Maryja: godz. 9.00 - Msza Święta z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie

***

* sobota, 21 marca, godz. 15.30:

Rząd zapowiada aplikację, dzięki której policja nie będzie już musiała odwiedzać osób objętych kwarantanną w ich domach. Póki co w powiecie kłodzkim aplikacja nie działa.

***

* sobota, 21 marca, godz. 9.30:

Gmina Stronie Śląskie 13 osób objętych kwarantanną.

***

* piątek, 20 marca, godz. 18.30:

Beskid zmienił rozkład jazdy! Nowy rozkład: KLIKNIJ TUTAJ

***

* piątek, 20 marca, godz. 18.30:

290 miejsc zostało przygotowanych na kwarantannę. Do tej pory nikt z takiej formy nie korzystał. Mieszkańcy powiatu kłodzkiego, którzy poddani zostali kwarantannie, odbywają ją w swoich mieszkaniach. - W razie potrzeby kwarantanna odbywać się będzie w kilku miejscach powiatu - mówi Bartosz Wojciechowski, rzecznik powiatu kłodzkiego. Miejsca są przygotowane w internatach Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Bohaterów Getta w Kłodzku, Kłodzkiej Szkoły Przedsiębiorczości przy ul. Szkolnej 8, w Domu Wczasów Dziecięcych w Dusznikach Zdroju w budynkach „Wisła” i „Bałtyk”, w internacie Regionalnej Szkoły Turystycznej przy ul. Łąkowej w Polanicy Zdroju.

***

* piątek, 20 marca, godz. 15.00:

W związku z zagrożeniem epidemicznym koronawirusem, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo Pasażerów, PKS w Kłodzku S. A. zawiadamia, że od dnia 21 marca 2020 r. do odwołania, zawiesza wszystkie połączenia autobusowe. Kontakt do PKS w Kłodzku S. A.: tel. 74 867 41 24, [email protected], tel. 661 955 777, [email protected]

***

* piątek, 20 marca, godz. 14.25:

Gmina Kłodzko - Nie ma zgłoszeń, aby ktoś potrzebował żywności. Pomoc sąsiedzka działa.

***

* piątek, 20 marca, godz. 14.00:

Gmina Duszniki - Nie ma nikogo w kwarantannie.

***

* piątek, 20 marca, godz. 13.30:

Gmina Szczytna - 3 rodziny są objęte kwarantanną. Zewnętrzna firma cateringowa dostarcza im codziennie dwudaniowy obiad.

***

* piątek, 20 marca, godz. 13.25:

Gmina Lądek Zdrój - 9 osób jest w kwarantannie. Nikt nie zgłosił się do OPS po pomoc. Sąsiedzi, rodzina pomagają.

***

* piątek, 20 marca, godz. 13.05:

Gmina Bystrzyca Kłodzka - 48 osób przebywa w kwarantannie. Nikt nie zgłosił się do OPS po pomoc.

***

* piątek, 20 marca, godz. 12.25:

Miasto Kłodzko - 39 osób przebywa w kwarantannie. Nikt nie zgłosił potrzeby pomocy.

***

* piątek, 20 marca, godz. 9.30:

Zespół Opieki Zdrowotnej w Kłodzku nie przyjmuje interesantów. W Punkcie Podawczym znajdującym się na portierni będzie możliwe odebranie w godzinach 8.00-12.00: karty zgonu, wyników pilnych wyłącznie po powiadomieniu telefonicznym przez szpital, ksero dokumentacji medycznej, zaświadczeń dot. zatrudnienia i innych (po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie), wyników badań laboratoryjnych, wyników badań diagnostycznych, faktur czy zaświadczeń (możliwe po wcześniejszym umówieniu się telefonicznie). Odbioru dokumentów może dokonać jedna zdrowa osoba. W sprawach nagłych można kontaktować się pod numerem 74 865 12 01.

***

* czwartek, 19 marca, godz. 22.00:

Kłodzki sanepid ujawnia telefony do swoich pracowników: tel. 695 729 822, 601 769 757, 601 797 415, 882 022 091, 695 729 821, 822 112 247, 882 112 248, 695 729 823, 695 729 824.

***

* czwartek, 19 marca, godz. 13.21:

341 osób już w kwarantannie na terenie powiatu kłodzkiego.

***

* czwartek, 19 marca, godz. 13.11:

Pracownicy ośrodków pomocy społecznej mają się zająć dostarczaniem jedzenia i leków dla tych osób, które przebywają w kwarantannie. Pracownicy OPS-ów zaczynają weryfikować informacje na temat tych osób.

***

Start: czwartek, 19 marca, godz. 12.00.

***

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy