Reklama

Koronawirus ściągnął z wokandy

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Koronawirus ściągnął z wokandy  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wyznaczona na 16 marca rozprawa odwoławcza w sprawie odszkodowania jakie firmie Hert ma wypłacić gmina miejska Kłodzko, nie odbyła się . Z powodu zagrożenia koronawirusem spadła z wokandy.

Sądowy spór pomiędzy właścicielem firmy Hert a miastem trwa już ponad 5 lat. Na początku kwietnia ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Świdnicy orzekł, że gmina miejska Kłodzko ma wypłacić firmie Hert odszkodowanie w wysokości 11,6 mln zł. Od tego wyroku odwołały się obie strony. Miasto nie uznaje wysokości zasądzonych roszczeń i zarzuca, że sąd I instancji wydał wyrok nie uznając istotnych dowodów w sprawie, z kolei Piotr Nowicki, właściciel Herta, domaga się aż 26 mln zł. Pierwsza rozprawa w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu odbyła się 27 września. Wtedy sąd uznał, że do rozstrzygnięcia sprawy potrzebne będą jeszcze dodatkowe informacje, m.in. dokumentacja ze starostwa, które wydało pozwolenie na budowę parkingu przy ul. Zofii Stryjeńskiej. Kolejne posiedzenie odbyło się w poniedziałek, 20 stycznia. I tym razem strony wyroku nie usłyszały. Sąd wyznaczył kolejny termin rozprawy na 16 marca, bo chciał przesłuchać świadków. Nie doszło do tego z powodu koronawirusa. Roszczenia firmy Hert, która była właścicielem młyna, to wyniki inwestycji zrealizowanej przez byłego burmistrza, Bogusława Szpytmę, po której młyn został bez drogi dojazdowej, co doprowadziło do jego zamknięcia. Szefowie młyna zażądali od władz miasta odszkodowania, a kiedy się z nimi nie dogadali wnieśli sprawę do sądu. Rozstrzygnięcie tego procesu będzie miało poważny wpływ na losy miasta. Wypłata wielomilionowego odszkodowania oznaczałaby dla Kłodzka wieloletni zastój inwestycyjny i zaciskanie pasa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy