Reklama

Koronawirus na Dolnym Śląsku - garść dobrych informacji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Koronawirus na Dolnym Śląsku - garść dobrych informacji - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dolnośląskie szpitale zanotowały 14 ozdrowieńców. - Do szpitali dotarły maseczki z Agencji Rezerw Materiałowych - informuje wicemarszałek Marcin Krzyżanowski. Szpitale mają miejsca dla ewentualnych nowych chorych.

W Dolnośląskim Centrum Chorób Płuc przebudowywane jest wejście do szpitala, ma powstać dodatkowy triage dla przyjęć planowych. Działania podejmowane w celu zabezpieczenia personelu i pacjentów już „leżących” w szpitalu. Na przyjęcia planowe przyjmowani tylko pacjenci dopuszczeni przez lekarza na triage. W szpitalu w Legnicy intensywna terapia ruszy jeszcze przed świętami, personel z wynikami ujemnymi wraca do pracy. Sprawozdanie z sytuacji w podmiotach medycznych z regionu: * Szpital im. J. Gromkowskiego: 131 pacjentów, potwierdzonych 63 (6 pacjentów na OIT), na obserwacji 31 osoby, wolne sale/łóżka 102/226, liczba ozdrowieńców do tej pory: 10 osób * DCCHP izolatorium w Obornikach: 23 pacjentów, 10 osób dodatnich, 4 osoby ogółem wyzdrowiały, niestety 1 zgon - pacjent przekazany z hospicjum DCO * Szpital w Wałbrzychu: 25 pacjentów, 9 z wynikiem pozytywnym w stanie dobrym, 19 sal wolnych * Szpital w Legnicy: 9 pacjentów (3 pacjentów przekazanych: 1 do szpitala w Bolesławcu, 2 - kwarantanna domowa), 3 osoby z wynikiem dodatnim, 91 miejsc wolnych * SP ZOZ w Bolesławcu: 21 osób z wynikiem pozytywnym, 7 osób na OIT * Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Bolesławcu: 27 osób na oddziale dedykowanym, 4 osoby oczekują na wynik * Pogotowia Ratunkowe: noc spokojna w Wałbrzychu - 1, Legnicy - 1, Jeleniej Górze - 1. Standardowo Pogotowie Wrocław z dużo większym obciążaniem - 14 wyjazdów w nocy.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy