Reklama

Kontroli nie było, bo nawalił samochód

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Kontroli nie było, bo nawalił samochód - Zdjęcie główne

foto foto: Fundacja Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Komedii ciąg dalszy. Miała się odbyć 24 października. Jednak zapowiadana na ten dzień rekontrola Zamku w Ratnie Dolnym nie odbyła się.

Krótko mówiąc do rekontroli nie doszło przez złośliwość rzeczy martwych. Konserwator zabytków nie dojechał, bo zepsuł mu się samochód. - Bez niego nie byliśmy w stanie przemieścić się do Ratna - tłumaczy Anna Nowakowska-Ciuchera, szefowa wałbrzyskiej delegatury - Wyznaczyliśmy nowy termin na 22 listopada - dodaje konserwator. Na miejscu pojawili się natomiast przedstawiciele Fundacji Ratowania Zabytków i Pomników Przyrody, którzy od lat walczą o uratowanie XVI-wiecznego zabytku. Im samochód się nie zepsuł. - Nic się tam nie zmieniło. Nic nie zostało wykonane z nakazanych prac, ani w parku ani co do murów - mówi prezes fundacji Karol Marczak. - Wiem, że właściciel walczy odwołaniami. Ta kontrola miała powiedzmy przypieczętować wszystko. Konserwator miał formalnie stwierdzić, że prace nie zostały wykonane - przypomina prezes. Karol Marczak ma nadzieję, że wizyta konserwatora na zamku 22 listopada pociągnie za sobą konsekwencje dla właściciela zabytku. Oczywiście jeśli konserwator wtedy dojedzie. - Wiem, że została podjęta decyzja o nałożeniu kary administracyjnej. Nie wiem natomiast w jakiej wysokości, ale może to być nawet do 50 tys. zł - twierdzi Marczak. - Ta kara to jakby taka sankcja, która ma skwitować postawę właściciela. To oczywiście zamku nie uratuje. Natomiast ma przymusić i zachęcić właściciela do działań. Jednak ja uważam, że on nie zamierza nic zrobić - ocenia prezes.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy