reklama

Kolejowe szlaki Dolnego Śląska. Koleją w Góry Sowie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: FB - Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu

Kolejowe szlaki Dolnego Śląska. Koleją w Góry Sowie - Zdjęcie główne

foto FB - Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Klub Sympatyków Kolei we Wrocławiu zaprasza na drugą odsłonę projektu "Kolejowe szlaki Dolnego Śląska ". Głównym celem oferty jest możliwość zwiedzania Dolnego Śląska z kolejowej perspektywy - poprzez podróż w wagonach historycznych ciągniętych zabytkową lokomotywą.
reklama

Coraz więcej linii kolejowych w Województwie Dolnośląskim po wielu dekadach wraca do "życia ", co daje możliwość organizacji wycieczek, jakich nowe pokolenia nie mogły wcześniej doświadczać. 

Planujemy podróżować po trasach, po których nie jeżdżą na co dzień pociągi pasażerskie, a zwłaszcza po liniach, które są wizytówkami krajobrazowymi Dolnego Śląska. Dodatkiem do przejazdów jest komentarz przewodnika (dostępny tylko w części składu) - przez klasyczny radiowęzeł opowie on o historii mijanych miejsc w nawiązaniu do historii kolejnictwa, architektury, przemysłu i samego regionu – informują w mediach społecznościowych członkowie Klubu Sympatyków Kolei we Wrocławiu.

W niedzielę, 14 kwietnia członkowie Klubu proponują 3 pociągi, które pojadą odcinkami wymienianymi często jako najpiękniejsze w naszym kraju:

  • Wrocław Główny - Świdnica Miasto - Jedlina Zdrój (czas na zwiedzanie - około 5 godz.) - Świdnica Miasto - Wrocław Główny
  • Jedlina Zdrój - Nowa Ruda (czas na zwiedzanie - około 3,5 godz.) - Jedlina Zdrój
  • Nowa Ruda - Jedlina Zdrój - Wałbrzych Główny - Jedlina Zdrój - Nowa Ruda

Podróżowanie ze zwiedzaniem

Trasa z Wrocławia jest okazją do całodniowej wycieczki ze zwiedzaniem Jedliny Zdrój lub Nowej Rudy.  Będzie także możliwość zaliczenia dodatkowej trasy do Wałbrzycha, biegnącej m.in. przez najdłuższy tunel w Polsce, mierzący ponad 1 600m.

Wagony historyczne serii Bi z lat 1928 - 1930 oraz salonkę i kuszetkę z lat 70-tych XX wieku pociągnie lokomotywa Fiat SU45 - 079 z 1973 roku. Jedyny czynny z tej serii spalinowóz utrzymany w historycznych barwach wraz z oryginalnym wyposażeniem technicznym. Lokomotywa posiada także detale dekoracyjne, w jakie spalinowozy te wyposażano w latach ich codziennej eksploatacji.

Wagony nie są ogrzewane, co należy wziąć pod uwagę w doborze ubrań w wypadku niższych temperatur.

Wybierając się z nami na wycieczkę wspierasz ratowanie zabytków kolejnictwa – zyski ze sprzedaży biletów, w tym klubowych gadżetów i pamiątek przeznaczane są na remonty, prace bieżące przy zabytkowym taborze oraz cele statutowe Klubu
– dodają członkowie Klubu

reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama