Reklama

Kolejne odroczenie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kolejne odroczenie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Sąd Apelacyjny we Wrocławiu odroczył rozprawę odwoławczą w sprawie odszkodowania, jakie firmie Hert ma wypłacić gmina miejska Kłodzko. Termin kolejnej rozprawy wyznaczono na 16 marca.

Sądowy spór pomiędzy właścicielem firmy Hert a miastem trwa już ponad pięć lat. Na początku kwietnia tego roku Sąd Okręgowy w Świdnicy orzekł, że gmina miejska Kłodzko ma wypłacić firmie Hert odszkodowanie w wysokości 11,6 mln zł. Od tego wyroku odwołały się obie strony. Miasto nie uznaje wysokości zasądzonych roszczeń i zarzuca, że sąd I instancji wydał wyrok nie uznając istotnych dowodów w sprawie, z kolei Piotr Nowicki, właściciel Herta, domaga się aż 26 mln zł. Pierwsza rozprawie w Sądzie Apelacyjnym we Wrocławiu odbyła się 27 września. Wtedy sąd uznał, że do rozstrzygnięcia sprawy potrzebne będą jeszcze dodatkowe informacje, m.in. dokumentacja ze starostwa, które wydało pozwolenie na budowę parkingu przy ul. Zofii Stryjeńskiej. Kolejne posiedzenie odbyło się w poniedziałek, 20 stycznia. I tym razem strony wyroku nie usłyszały. Sąd wyznaczył kolejny termin rozprawy na 16 marca, bo chce przesłuchać światków. Roszczenia firmy Hert, która była właścicielem młyna, to wyniki inwestycji zrealizowanej przez byłego burmistrza, Bogusława Szpytmę, po której młyn został bez drogi dojazdowej, co doprowadziło o jego zamknięcia. Szefowie młyna zażądali od władz miasta odszkodowania, a kiedy się z nimi nie dogadali wnieśli sprawę do sądu. Rozstrzygnięcie tego procesu będzie miało poważny wpływ na losy miasta. Wypłata wielomilionowego odszkodowania oznaczałaby dla Kłodzka wieloletni zastój inwestycyjny i zaciskanie pasa.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy