Reklama

Koalicja Obywatelska w sejmiku wzmacnia poparcie strajku kobiet

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Magdalena Piasecka

Koalicja Obywatelska w sejmiku wzmacnia poparcie strajku kobiet - Zdjęcie główne

Koalicja Obywatelska w sejmiku dolnośląskim: Chcemy mieć wybór, a nie zakaz! | foto Fot. Magdalena Piasecka

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Konflikt w sejmiku województwa dolnośląskiego zaognia się. Koalicja wzmacnia swoje poparcie w sprawie strajku kobiet. Radni z PiS-u nie stawiają się na posiedzeniu sejmiku

Koalicja Obywatelska zmienia zdanie. Kilka dni temu sejmik województwa dolnośląskiego przyjął uchwałę, w której radni popierają działania strajku kobiet. Uchwała została przyjęta większością głosów. Nie podpisali się pod nią radni Prawa i Sprawiedliwości. 

 

Dodatkowo wyrazili swój sprzeciw w oświadczeniu, o którym pisaliśmy wcześniej:

 

Natomiast radni Koalcji Obywatelskiej, choć głosowali za uchwałą, to teraz odcinają się od jej treści. Na początku zgadzali się z treścią dokumentu, w którym wyrażano niepokój wobec obecnej sytuacji kobiet w kraju. Obecnie uważają, że jest o wiele gorzej i nie chodzi już tylko o niepokój. 

 

Lawina ruszyła. Koalicja Obywatelska nie chce kompromisu

- Dziś chcieliśmy powiedzieć: Niech będzie nas stać na odwagę w nazywaniu rzeczy i zjawisk po imieniu. Bo tego właśnie oczekują od nas osoby, które na ulicach naszych miast mają odwagę mówić o tym, co w naszym kraju zostało bezpardonowo naruszone, o niesprawiedliwości i niegodziwości, która się dzieje na naszych oczach. Lawina ruszyła, unikanie debaty publicznej będzie oznaczało złamanie zasad demokracji I żadne „grzeczne” i „dyplomatyczne” określenia tego już nie zmienią. To potężna fala gniewu. Nazwijmy to po imieniu, bo chcemy mieć #wybórAnieZakaz - grzmią samorządowcy. 

 

Samorządowcy z PiS-u nie pojawili się na obradach sejmiku. Nie było kworum 

Na kolejnej sesji sejmiku województwa, która miała poruszyć problem strajków nie pojawili się radni z PiS-u oraz ich koalicyjni koledzy z ugrupowania Bezpatryjnych Samorządowców. Takie zachowanie piętnuje Michał Nowak, przewodniczący Młodych Demokratów na Dolnym Śląsku. - W zeszłym tygodniu na ręce dolnośląskich Radnych przekazaliśmy apel o jednoznaczne poparcie protestów w obronie praw kobiet. Radni Prawa i Sprawiedliwości oraz Bezpartyjni Samorządowcy stchórzyli i zerwali kworum na dzisiejszej Sesji. Takie skandaliczne zachowanie jasno wskazuje jak Państwo Radni szanują obywateli, których reprezentują - mówi Nowak. Radni nie przychodzą na sesję, a więc czy biorą pensję za siedzenie w domu i unikanie obowiązków służbowych? Czy partyjne przepychanki radnych powinny wpływać na funkcjonowanie sejmiku? 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy