Reklama

Kłodzko: Przedsiębiorcy postulują o zwolnienie z trzech opłat

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Fot. Barbara Glińska

Kłodzko: Przedsiębiorcy postulują o zwolnienie z trzech opłat  - Zdjęcie główne

Kłodzko. Przedstawiciele branży turystycznej i gastronomicznej jasno stawiają swoje oczekiwania | foto Fot. Barbara Glińska

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Kłodzko. Są 3 konkretne opłaty, z których kłodzcy przedsiębiorcy chcą zostać zwolnieni. Zobacz, jakie są efekty pracy komisji roboczej w sprawie branży turystycznej.

Kłodzko. W czwartek, 18 lutego odbyło się spotkanie online przedsiębiorców z gminy Kłodzko z władzami miasta. Była to komisja robocza, na której miały zostać opracowane konkretne propozycje pomocy przedsiębiorcom z branży turystycznej naszego regionu. 

 

Oczekiwania 

Od kilku tygodni władze miasta pracują nad propozycjami pomocy dla tych najbardziej poszkodowanych w wyniku pandemii koronawirusa. 10 lutego odbyła się specjalna sesja rady powiatu poświęcona właśnie  branży turystycznej. W czwartek, 18 lutego dialog rozpoczęty na radzie powiatu był kontynuowany w formie komisji roboczej, zorganizowanej przez Adama Łąckiego, przewodniczącego komisji ds. Rozwoju, Promocji, Turystyki i Ochrony Środowiska. W komisji wzięli udział starosta, samorządowcy i biznesmeni z całej Ziemi Kłodzkiej oraz Barbara Glińska, właścicielka restauracji Przy Żelaznym Moście w Kłodzku, która reprezentowała kłodzkich przedsiębiorców. Pomimo wielu tarcz finansowych, właściciele firm z naszej okolicy w wielu przypadkach są pozostawieni sami sobie. Koszty utrzymania pustych lokali nie maleją, a więc o konkretną pomoc musieli zwrócić się do lokalnych samorządów. 

 

Kłodzko: Przedsiębiorcy postulują o zwolnienie z opłat

 

Zwolnienie z opłat

Z wspomnianych, konkretnych propozycji pomocy, jak do tej pory władze naszej gminy zaproponowały zwolnienie z 1/3 opłaty za pozwolenie na sprzedaż alkoholu oraz z tzw. podatku lokalnego. Jednak to za mało, aby odciążyć mieszkańców mających własne biznesy z narastających opłat. - 6 miesięcy bez jakiegokolwiek dochodu, bez pensji, bez wynagrodzenia pozwalającego na życie na podstawowym poziomie. Wyobraźcie sobie proszę, że oprócz tego, że nie pobieracie pensji macie mnóstwo wydatków - podkreśliła Barbara Glińska. Przedstawiła również konkretne rozwiązania pomocowe z innych gmin w całej w naszym powiecie, a także w całej Polsce, które zaoferowały pomoc powoli upadającym już przedsiębiorcom. Czyli jak widać, da się to zrobić. Dlatego kłodzcy właściciele firm z branży turystycznej postulują o: 

Zwolnienie opłaty za koncesję na alkohol za cały 2021r.

Zwolnienia z podatku od nieruchomości,

Zwolnienia z opłaty za zajęcie pasa drogowego pod ogródki restauracyjne 

Czy uda im się wynegocjować choć część z wymienionych postulatów? I kiedy właściwie będą mogli powrócić do częściowego chociaż funkcjonowania? Będziemy informować na bieżąco. 

Natalia Kołodziej

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy