Reklama

Kłodzko. Zmiany w szkołach i przedszkolach. Będą nowi dyrektorzy?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fb - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku

Kłodzko. Zmiany w szkołach i przedszkolach. Będą nowi dyrektorzy?  - Zdjęcie główne

Kłodzko: Ogłoszono konkursy na stanowiska dyrektora w aż 4 placówkach. | foto Fb - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Kłodzku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Urząd Miejski w Kłodzku szuka aż czterech nowych dyrektorów do szkół podstawowych oraz przedszkoli. Skąd te zmiany?

Kłodzko. Aż 4 placówki oświatowe w Kłodzku czekają wkrótce zmiany. 30 marca burmistrz Kłodzka ogłosił konkursy na stanowiska dyrektorów w dwóch szkołach podstawowych oraz dwóch przedszkolach. Dlaczego?

W Szkole Podstawowej nr 2 im Jana Pawła II w Kłodzku konkurs został ogłoszony, ponieważ dotychczasowy dyrektor zrezygnował ze stanowiska. 

W pozostałych placówkach zgodnie z prawem oświatowym konkurs na stanowisko dyrektora szkoły lub placówki oświatowej odbywa się co 5 lat. W  uzasadnionych przypadkach można powierzyć to stanowisko na krótszy okres, jednak nie krótszy niż 1 rok szkolny. Poza dokumentami poświadczającymi wykształcenie oraz doświadczenie zawodowe, kandydaci muszą przedstawić koncepcję funkcjonowania i rozwoju szkoły bądź przedszkola.

Skontaktowaliśmy się z obecnymi dyrektorami, aby zapytać czy będa ponowanie startować w konkursie. 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 im Unii Europejskiej w Kłodzku potwierdziła nam, że ponownie wystartuje w konkursie. Dyrektor Przedszkola nr 2 w Kłodzku poinformowała nas, że nie chciałaby się wypowiadać na ten temat. 

Nie udało nam się porozmawiać z dyrektorem Przedszkola nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi i Oddziałami Specjalnymi im. Jana Brzechwy w Kłodzku, ponieważ jest dzisiaj na urlopie. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy